رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان، گفت: تلاش شبانه‌روزی ۲ ماه نخست امسال پلیس استان منجر به کشف ۶۶۳ کیلو‌گرم انواع مواد‌مخدر شد که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ عباس عزیزیدر نشست خبری با نمایند‌گان رسانه‌های استان همدان، اظهار داشت: در این بازه‌زمانی پلیس موفق به دستگیری ۵۶۱ توزیع‌کننده و قاچاقچی شده است که در قیاس با مدت مشابه آن در سال قبل ۶ درصد افزایش داشت.

وی با اشاره بر این‌که فعالیت ۲نفر به بالا در حوزه قاچاق مواد‌مخدر از نظر پلیس باند شناخته شده است، افزود: در این مدت ۷ باند مواد مخدر متلاشی شد که در مدت مشابه با آن در سال قبل،۱۷ درصد افزایش داشته است، همچنین در این مدت ۴۰ دستگاه خودرو و موتورسکیلت از متخلفان کشف و توقیف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان، گفت: با اعلام دادستانی برای شناسنامه دار شدن متخلفان فعال در حوزه مواد مخدر، اقدام قانونی در دست اقدام است و افرادی که قانو‌ن‌گریزی دارند و جامعه‌پذیر نیستند همه سوابق تخلف‌ها و جرایم و محکومیت آنان بر مبنای مستندات نهاد‌های مرتبط برای شناسنامه‌دار شدن در اختیار دستگاه قضایی قرار داده خواهد شد.

سرهنگ عزیزی اظهار‌ داشت: بر همین مبنا همه واحد‌های سکونتگاهی و صنفی فعال در حوزه مواد‌مخدر طبق قانون در مرحله نخست پلمب و سپس با تداوم تخلف، همان ملک محل وقوع جرم توقیف خواهد شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان، افزود: سال قبل پلیس استان همدان در ۲۹ عملیات مشترک استانی و فرااستانی ۱۳۵۶ کیلو‌گرم انواع مخدر کشف کرد که از این مقدار کشف سهم تلاش پلیس استان ۳۷۶ کیلو‌گرم انواع مواد‌مخدر بوده است.

وی اظهار داشت: پارسال در استان همدان پلیس در قالب ۱۳ هزار و ۹۳۰ عملیات،  6 هزار و ۴۷۴ کیلو‌گرم انواع مواد مخدرکشف و  248 دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت توقیف شد، تعداد دستگیری‌های این عملیات‌ها در قیاس با مدت مشابه سال قبل از آن(۱۴۰۱)۱۰ درصد افزایش داشت و ۴۸ باند منهدم شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد‌مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان راه ارتباطی مردم با این نهاد مردمی و انتظامی و امنیتی را به غیر از شماره تماس عمومی ۱۱۰ پلیس در کل کشور، شماره تماس اختصاصی۲۱۸۲۲۱۳۶ در استان همدان نام برد و تاکید کرد: پلیس همیشه آماده مقابله و پیشگیری از تخلف‌های حوزه مواد مخدر و سایر‌جرم‌ها است و شهروندان با این روش‌های ارتباطی می‌توانند اخبار و اطلاعات مرتبط را بدون هیچ نگرانی در اختیار پلیس مواد‌مخدر  قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *