مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان و احتمال بارش برف، فردا شب برخی نقاط استان سفید پوش می‌شود.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: از چهارشنبه یک سامانه بارشی وارد استان می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی مناطق مختلف استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تصریح کرد: فردا شب ریزش‌ها در نقاط مرتفع استان به صورت برف خواهد بود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان، با بیان اینکه عمده بارش‌ها در ساعتی از فردا شب خواهد بود، عنوان کرد: با توجه به احتمال بارش برف در نقاط‌ مرتفع استان، پیش‌بینی می‌کنیم فردا شب و صبح پنجشنبه برخی مناطق استان سفید پوش شود.

باقری شکیب با اشاره به اینکه کیفیت این سامانه بارشی در حد متوسط است و هشدار زرد برای آن صادر شده است، اظهار داشت: احتمال بارش برف و کولاک در گردنه‌های استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بارش حاصل از این سامانه در حد ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر خواهد بود، گفت: صبح جمعه سامانه بارشی به طور کامل از استان خارج می‌شود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان افزود: در روز جمعه با خروج سامانه بارشی از استان، شاهد کاهش دمای محسوس و سرمای هوا در استان خواهیم بود.

باقری شکیب افزود: برای روز جمعه کمینه دما در برخی از شهرستان‌های استان به منفی ۵ درجه هم خواهد رسید.

وی به وضعیت دمای استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت شهرستان نهاوند با حداکثر دمای ۱۵ درجه به عنوان گرمترین شهرستان و همدان با حداقل دمای منفی یک درجه، سردترین نقطه استان گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای شهرستان همدان در گرمترین حالت ۱۳ درجه و در خنکترین ساعت منفی یک درجه ثبت و گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *