استاندار همدان با بیان اینکه این استان بر مدار توسعه قرار گرفته است، گفت: سفر رئیس جمهور دستاوردهای بسیاری برای استان همدان داشت.

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان عصر امروز در مراسم بهره‌برداری از سالن باستانی شهیدان مریانجی با گرامیداشت دهه مبارک فجر ‌از افتتاح ۹۵۶ پروژه در دهه فجر امسال خبر داد و اظهار داشت: اعتبار این پروژه‌ها قریب به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۱۵۰ پروژه نیز با ۸۵۲ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

استاندار همدان با بیان اینکه مردادماه امسال هیئت دولت سفری به استان داشت و شاهد دستاوردهای زیاد بودیم و ‌‌این استان بر مدار توسعه قرار گرفته است، افزود:‌ در این سفر ۱۴ هزار و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار جذب شده که تاکنون یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

 طرح‌های راکد و نیمه کاره ورزش استان همدان

مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز  در این مراسم گفت: همدان از دیرباز مهد قهرمانان و پهلوانان ایران زمین بوده و همین امر سبب شد کلنگ ساخت سالن باستانی مریانج سال ۸۹ در زمینی به مساحت ۶۲۰ متر مربع به زمین زده شود و امسال این مجموعه با گذشت چندین سال با تزریق اعتبارات سفر ریاست جمهور به استان همدان در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

علی حقیقی افزود: تاکنون برای این پروژه ۵۳ میلیارد ریال هزینه شده و پیمانکار نیز ۷ میلیارد ریال دیون دارد که در مجموع ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان در ادامه در خصوص اعتبارات سفر رئیس‌ جمهور به استان همدان گفت: طرح‌های راکد و نیمه کاره ورزش استان همدان که عمر آن به ۱۵ سال می رسد به برکت سفر رییس‌جمهور جان دوباره‌ای گرفته و با شتاب بخشی در تکمیل و روند اجرا زمینه بهره برداری از آن‌ها فراهم شده است.

وی تصریح کرد: عملیات تکمیل ۳۴ طرح نیمه تمام ورزشی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد به برکت سفر رییس جمهور به این استان از تابستان امسال شروع شده است.

حقیقی افزود: در سفر رییس جمهور برای اجرای این طرح‌ها ۱۸۴ میلیارد تومان و برای تعمیر و تجهیز فضاهای ورزشی استان همدان نیز ۱۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون هشت میلیارد تومان از اعتبارات ملی تخصیص یافته است و این هفته نیز هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی و پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبارات وزارت ورزش جذب می شود تا طرح‌های نیمه تمام با سرعت بیشتری تکمیل شود.

استانداری همدان ,
استانداری همدان ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *