استاندار همدان با بیان اینکه بی‌شک، از همه ظرفیت‌ها و امکانات ملی و استانی در راستای حل مشکل آب شرب مردم همدان استفاده می‌کنیم گفت: با توجه به اقداماتی که تاکنون انجام شده، انتقال آب به میزان ۶۰۰ لیتر بر ثانیه انجام شده است.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در ادامه بازدیدهای خود از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی استان،  از بخش‌های مختلف تصفیه‌خانه مهاجران بازدید کرد و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پیرو بازدید دو هفته پیش، جلسه ای در دفتر استانداری با دست‌اندر کاران پروژه آبرسانی به شهر همدان برگزار شد و گزارش‌های آن را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

 وی افزود :نماینده ویژه وزیر نیرو، به طور مستمر از فرآیند پیشرفت پروژه تصفیه خانه مهاجران بازدید و مسائل و مشکلات آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

استاندار همدان  با بیان اینکه پیش از صد شرکت مختلف در ارتباط با تامین تجهیزاتِ پروژه تصفیه خانه مهاجران فعال و درگیر هستند گفت:  عمده‌ی کارهای پروژه تصفیه خانه مهاجران انجام شده و تجهیزات مورد نیاز آن نیز در حال انتقال و نصب است.

 وی  افزود: با توجه به اهمیت خطوط انتقال و ایستگاه‌های پمپاژ، اتصالات لوله‌های اصلی، سلامت و بهداشت آب شرب مردم همدان، اقدامات لازم برای تکمیل این پروژه با دقت تمام انجام می‌شود. 

قاسمی فرزاد با بیان اینکه ایستگاه‌های پمپاژ یک، دو و سه تصفیه خانه مهاجران تکمیل شده است اظهار کرد:تامین آب شرب همدان و شهرهای اطراف به تصفیه خانه مهاجران وابسته است؛ بنابراین باید با تمام توان، هرچه سریع‌تر این پروژه تکمیل شود. 

 وی با اشاره به جزییات مسائل و مشکلات پروژه آبرسانی به شهر همدان از طرف رئیس محترم جمهور، وزیر نیرو و مجموعه مدیریتی استان افزود:به جهت اهمیت این پروژه، به حوزه عمرانی ماموریت داده شد تا روزانه گزارشی مبسوط از آخرین اقدامات پروژه آبرسانی را تهیه و ارائه کند. 

 استاندار همدان با بیان اینکه بی‌شک، از همه ظرفیت‌ها و امکانات ملی و استانی در راستای حل مشکل آب شرب مردم همدان استفاده می‌کنیم گفت: با توجه به اقداماتی که تاکنون انجام شده، انتقال آب به میزان ۶۰۰ لیتر بر ثانیه انجام شده است.

وی اظهارداشت : تلاش ما بر این است که طی ماه‌های آینده ظرفیت تصفیه به ۱۲۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش یابد و انتقال آن هرچه سریع‌تر انجام شود و عمده تجهیزات لازم تصفیه خانه مهاجران دریافت و نصب آن‌ها انجام شده است و برای دریافت سایر تجهیزات مورد نیاز، پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

 استاندار همدان گفت: پروژه تصفیه‌خانه مهاجران به‌سرعت در حال انجام است و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است که با وضعیت و فرآیند پیشرفت کار، در آینده شاهد انتقال آب به میزان ۱۲۰۰ لیتر برثانیه به این تصفیه خانه و پس از آن به شبکه شهری خواهیم بود. 

وی در پایان گفت: فاز اول تصفیه‌خانه مهاجران تکمیل شده و فاز دوم نیز در‌حال تکمیل شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *