رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان گفت: این روزها خبر از پرداخت وام مسکن نقل محافل است و‌ شواهد نشان می دهد تقاضا برای خانه های کم متراژ در همدان بالا رفته است.

 محمد صادق پارسا مهر اظهار داشت: متقاضیان خانه اولی در استان همدان به طور معمول دست به روی خانه های وام دار برای خانه دار شدن می گذارند که با توجه به شرایط اقتصادی این روزها گزینه های انتخابی آنها نمی تواند بیش از ۶۰ متر باشد.

وی افزود: از طرفی در این شرایط بسیاری از فعالان حوزه مسکن در همدان نیز می گویند که ساخت و ساز ملکی از توقف سرمایه‌گذاری ایستاده و ریسک ساختمان سازی در استان بالا رفته است.

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر آپارتمان‌های با متراژ کمتر از ۸۰ متر مربع بیش از ۵۰ درصد معاملات را به خود اختصاص می‌دهند عنوان کرد: بیشترین خرید و فروش‌ها نیز به واحدهای با متراژ ۵۰ تا ۶۰ متر و ارزش کمتر از دو  تا سه میلیارد تومان اختصاص دارد.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر هزینه ساخت و ساز در هر متر مربع در شهر همدان چه وضعیتی دارد، گفت: ساختمان‌سازی در همدان باتوجه به شرایط موجود بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد که باتوجه به نقشه و مصالح استفاده شده متفاوت است.

رئیس انجمن انبوه سازان همدان تاکید کرد: یکی از دلایل گرانی مسکن در بازار همدان رشد هزینه‌های ساخت و ساز است که باعث افزایش قیمت واحدهای نوساز شده است.

پارسا مهر با بیان اینکه زمان‎‌بر بودن صدور پروانه ساختمانی و ندادن تخفیف در این زمینه باعث دلزدگی از سرمایه گذاری در بازارمسکن همدان شده، گفت: در سطح استان همدان ۷۰۰ نفر عضو انجمن انبوه‌سازان هستند که حداقل ۲۰ درصد آنها مهاجرت کردند و رغبتی به بازگشت به همدان ندارند.

وی خواستار همکاری شهرداری و شورا با انجمن انبوه سازان شد و افزود: شهرهای دیگر برای انبوه سازان همدانی شرایط خوبی رافراهم کرده اند در حالی که شهر همدان و مدیریت شهری برای جذب این افراد در شهر خود اقدامی نکرده و مانع تراشی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *