استاندار همدان گفت:نگاه ما در حوزه پژوهش، محتوایی است و با نگاه عدالت محور، از پژوهشگرانی که محتوای عالی و با کیفیت و متناسب با جامعه تولید کنند قدردانی می‌شود.

علیرضا قاسمی فرزاد ظهر امروز  در ستاد هفته پژوهش و فناوری استان گفت:برنامه‌های هفته پژوهش در هر دانشگاه به صورت مجزا برگزار شود و در دانشگاه‌های بوعلی، علوم پزشکی، صنعتی، فنی و مهندسی ذیل رشته‌های مختلف، برنامه‌های جداگانه پژوهشی برای ارتقای علم و دانش داشته باشند.

 وی افزود: اهداف تحقیقات باید در جامعه تاثیرگذار باشد، در علوم انسانی باید پژوهش‌ها متناسب با هویت و فرهنگ جامعه ایران اسلامی انجام شود.

 استاندار همدان با بیان اینکه تئوری و نظریات غربی‌ها در دانشگاه‌های ما تدریس می‌شود که این تئوری‌ها باید با توجه به فرهنگ و مبانی فرهنگ خودمان اصلاح شود تاکید کرد:باید مبنای پژوهشی در حوزه‌های اقتصادی وتولیدی به ویژه صنعتی، کشاورزی و گردشگری تقویت شود تا قدرت مقابله با محصولات خارجی را داشته باشیم.

قاسمی با اشاره به اینکه هر کدام از حوزه‌های دانشگاهی ما پژوهشگران متخصصی دارد که باید نفرات برتر هر رشته به صورت جداگانه مورد قدردانی قرار بگیرند ابراز داشت:نگاه ما در حوزه پژوهش، محتوایی است و با نگاه عدالت محور، از پژوهشگرانی که محتوای عالی و با کیفیت و متناسب با جامعه تولید کنند قدردانی می‌شود.

 قاسمی فرزاد  ادامه داد: باید با تشکیل یک کمیته علمی متشکل از روسای دانشگاه‌های استان، اقداماتی برای قدردانی از پژوهشگران صورت گیرد تا مقام آن‌ها حفظ شود.

 این مقام مسئول با بیان اینکه افراد خلاق و نوآور باید تشویق شوند و با یک نگاه جامع از تلاشگران حوزه پژوهش قدردانی شود تصریح کرد:توجه به دانشجویان بسیار اهمیت دارد، به خصوص افرادی که در حوزه مسائل اقتصادی، صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات گردشگری کارهای پژوهشی انجام داده‌اند باید قدردانی شوند.

 وی افزود:افرادی که در حوزه افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و موضوعات دانش‌بنیان فعالیت پژوهشی داشته‌اند، مورد توجه قرار می‌گیرند.

 استاندار همدان ادامه داد:هر چقدر ما در حوزه علم و دانش پیشرفت می‌کنیم دشمنان بیشتر احساس حسد و کینه می‌کنند؛ وقتی می‌بینند ایران اسلامی با سلاح علم و داشته‌های خدادادی، به سمت قدرت بلامنازع حرکت می‌کند، اقدامات بیشتری علیه ما انجام می‌دهند.

 قاسمی فرزاد با بیان اینکه امروز باور حرف بیگانه یک فرهنگ اشتباه است و باید به داشته‌های خود افتخار کنیم و بدانیم هیچ دشمنی خیرخواه ما نیست و مسائلی که تحت عنوان دموکراسی عنوان می‌کنند غلط است گفت:نباید به اقدامات دشمن توجه کنیم و باید مسیر راه خود را ادامه دهیم، علم و دانش مرهون پژوهش است و اگر امروز کشور ما در مسیر موفقیت حرکت می‌کند حاصل توجه به حوزه پژوهش است.

استاندار همدان ابزار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره به علم و دانش توجه ویژه‌ای داشته است، بسیاری از دانشمندان بزرگ ما همچون بوعلی سینا و رازی در علوم دینی و تجربی تبحر خاصی داشتند.

وی در پایان گفت: تدوین برنامه‌های هفته پژوهش باید به نقش حوزه‌های علمیه نیز توجه شود، اقدامات این حوزه در رابطه با علوم دینی و پایه بسیار ارزشمند است و باید از پژوهشگران آن قدردانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *