رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان با بیان اینکه مشکل کم آبی در همدان خللی در روند دیالیز بیماران ایجا نکرده، گفت: با استفاده از مخزن‌های بیمارستان‌ها، آب مورد نیاز دستگاه‌های دیالیز تامین می‌شود.

ابوالفتح میرزایی با بیان اینکه ۶۰۹ بیمار در استان تحت درمان با دیالیز هستند، اظهار داشت: سالانه تعدادی از این بیماران پیوند کلیه می‌شوند‌.

وی با تاکید بر اینکه ۱۵۱ دستگاه دیالیز در بیمارستان‌های استان فعال است، تصریح کرد: همکاران ما در سه شیفت کاری و به صورت شبانه‌روزی، دیالیز بیماران را انجام می‌دهند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی همدان با بیان اینکه در حال حاضر دستگاه‌های دیالیز موجود، جوابگوی نیاز بیماران است، عنوان کرد: اما اگر در سال‌های آینده تعداد بیماران بیشتر شود با مشکل کمبود مواجه می‌شویم.

میرزایی با اشاره به اینکه بخش دیالیز فقط روزهای جمعه تعطیل است، گفت: اما در این روز هم نیروهای آنکال برای بیماران اورژانسی در نظر گرفته شده است.

وی از انجام ۹ پیوند کلیه در همدان خبر داد و اظهار داشت: روز سه‌شنبه هم یک پیوند دیگر در بیمارستان شهید بهشتی همدان انجام می‌شو‌د.

رئیس حمایت از بیماران کلیوی استان همدان با بیان اینکه پیوند روز سه شنبه یک پیوند خانوادگی از مادر به فرزند است، تصریح کرد: بیشتر کلیه‌های پیوند شده از فرد زنده به بیمار است.

میرزایی با تاکید بر اینکه وقتی بیماران دچار نارسایی کلیه شوند مجبور به دیالیز آن‌ها هستیم، گفت: تنها راه نجات از دیالیز هم انجام پیوند کلیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *