دادستان همدان با بیان اینکه حبیب حرم همیشه بصیرانه عمل می‌کرد، گفت: حاج حسین بعدها با توصیه حاکم شرع وقت دادگاه انقلاب همدان، در مقاطعی تعدادی از زندانیان داوطلب را همراه با خود به جبهه می برد و نقش مؤثری در بازسازی فکری آن ها داشت.

حسن خانجانی موقردر عصر امروز جمع خبرنگاران گویی با محکوم کردن بیانیه یکی از سران فتنه در اهانت به شهدای مدافع حرم به ویژه سردار شهید اسلام حاج حسین همدانی، گفت: شخصیت برجسته و متواضع حبیب حرم برای همه مردم ایران شناخته شده است، چنانچه شاهد بودیم که رهبر انقلاب از تشییع باشکوه و میلیونی حاج حسین به عنوان مزد اخلاصش یاد کردند.

وی اظهار کرد: امثال شهید همدانی ها، جان، مال و آبروی خود را برای حفاظت از وجب به وجب خاک این مرز و بوم در راه خدا در دست گرفتند و فدا کردند و همیشه چه در دوران دفاع مقدس و چه در دفاع از حریم آل الله مجاهدانه در میدان عمل بودند.

*نقش شهید همدانی در ایجاد وحدت بین گروه های انقلابی مشهود بود

دادستان همدان به نقش شهید همدانی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران مبارزه علیه رژیم طاغوتی پهلوی اشاره کرد و افزود: او همیشه مرد میدان بود تا جایی که با ایجاد وحدت بین گروه های انقلابی در پیروزی نهضت خمینی(ره) جزء افراد مؤثر انقلاب بود و در آن روزها در تیم محافظت امام راحل(ه) نیز حضور داشت.

* زندانی هایی که با کار فرهنگی حاج حسین راه شهادت را برگزیدند

خانجانی موقرهمچنین با اشاره به فعالیت های شهید همدانی در کمک رسانی به امور قضایی و پذیرش مسئولیت حراست از دادگاه انقلاب اسلامی همدان در سال ۵۸، عنوان کرد: حاج حسین بعدها با توصیه حاکم شرع وقت دادگاه انقلاب همدان، در مقاطعی تعدادی از زندانیان داوطلب را همراه با خود به جبهه می برد و نقش مؤثری در بازسازی فکری آن ها داشت، تا جایی که شمار قابل توجهی از آنان به درجه شهادت نائل شدند.

*توصیه سردار فرهنگی؛ نوجوانان و جوانان مؤمن انقلابی پرورش دهید

وی تأکید کرد: حبیب حرم را باید سردار فرهنگی شناخت، چرا که ضرورت کار و برنامه ریزی برای پرورش نوجوانان و جوانان مؤمن و انقلابی از توصیه های اکید آن شهید وارسته به دوستان و مسئولان بود.

دادستان همدان در ادامه با بیان اینکه شهید همدانی در مکتب سیدالشهداء(ع) درس آزادگی و آزادمردی را آموخته بود، تصریح کرد: آن سردار اسلام، در بحبوحه جنگ و خون ریزی که داعشیان جنایتکار به پا کرده بودند، همیشه وسط معرکه حضور داشت و مقتدرانه اجازه خودنمایی به تروریست های دست پرورده صهیونیستی و امریکایی را نداد.

*چه بسیار افرادی که با روشنگری شهید همدانی به آغوش نظام بازگشتند

خانجانی موقر افزود: حبیب حرم همچون ارباب بی کفن خود در مسیر آگاهی بخشی و بصیرت افزایی جامعه گام های مؤثری برداشت، چنانچه در خاموش کردن فتنه سال ۸۸ با راهنمایی های او چه بسیار افراد فریب خورده ای به آغوش نظام بازگشتند.

وی تصریح کرد: حاج حسین در برابر فتنه گران در آن فتنه شوم که اصحاب فتنه حتی در روز عاشورا قرآن، تکیه ها و حسینیه ها را به آتش کشیدند، مردانه ایستاد تا در دل آن جماعت منحرف، نور بصیرت تزریق کند. 

دادستان همدان تأکید کرد: امروز نیز خون شهید همدانی در جوش و خروش است و جسارت گستاخانه فتنه گران نمی تواند در دل های شهید پرور این ملت تفرقه ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *