رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان گفت: در راستای جذب و تسهیل در کار سرمایه گذاران باید در شهرداری همدان پنجره واحد سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شود.

اکبر کاوسی در جلسه کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر که پیرامون بررسی سرمایه‌‌گذاری برای راه اندازی مجدد دو جایگاه سوخت تعطیل شده در شهرهمدان، با حضور شهردار، رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کارشناسان حقوقی شهرداری برگزار شد اظهار داشت: اقدامات پیش‌بینی شده در حوزه مدیریت شهری باید سازمان‌دهی شود که سرمایه گذاری از آن جمله بوده و شکل گیری پنجره واحد سرمایه‌گذاری از بهترین راهکارها است.  

کاوسی‌امید با تاکید بر اینکه مدیران باید پرکار و جهادی باشند اظهار کرد: اگر باور داریم در حالت جنگ هستیم و باید بهره‌وری بالا باشد، لزوم بکارگیری مدیران جهادی و پرکار ضروری است.

وی خطاب به شهردار گفت: در صورت باور به کار جهادی باید بهره‌وری در شهرداری همدان نیز بالا رفته و کارها سازماندهی شود.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان  با اشاره به حضور سرمایه گذار برای راه اندازی دو جایگاه سوخت در همدان افزود: لازم است نقاط ضعف این سرمایه گذاری بررسی شده و رفع شود و در این راستا از نظر کارشناسان استفاده شده و بسته سرمایه‌گذاری خوب متناسب با ظرفیت کار تهیه شود.

کاوسی‌امید با بیان اینکه شهرداری نمی‌تواند تصدی‌گری کند و این مورد در توان آن نیست، تصریح کرد: باید در مباحث سرمایه گذاری منافع شهرداری را در نظر بگیریم که شهرداری متضرر نشده و سرمایه هدر نرود.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان ادامه داد: در مباحث سرمایه گذاری باید همه جوانب کار دیده شده و موارد حقوقی لحاظ شود.

کاوسی‌امید با اشاره به پیگیری بحث سرمایه‌گذاری در طبقه دوم ترمینال انقلاب، خاطرنشان کرد: پیش بینی شده است که در این مکان بازار دائمی برای ارائه صنایع دستی ایجاد شود چرا که باید از این فضای خالی به نحو مطلوب بهره گرفت.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری پراکنده بسیاری در شهر داریم، یادآور شد: مالکیت‌هایی که سرقفلی به شهروندان فروخته شده از جمله این موارد است. که باید این واحدها بهره برداری درستی داشته باشد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان اظهار کرد: به دنبال تحقق درآمد پایدار در این دوره هستیم.

کاوسی‌امید خواستار تعریف طرح جامع سرمایه‌گذاری شد و گفت: تحقق این مهم می‌تواند به عنوان یک کار ماندگار از دوره ششم شورا باقی بماند.

  مردم مشکلات شهری را از طریق سامانه ۱۳۷ پیگیری و حل کنند  

نایب رئیس شورای شهر همدان در جلسه مشترک کمیسیون بند ۲۰ با سامانه ۱۳۷ شهرداری همدان گفت: سامانه ۱۳۷ کمک کرده تا ارتباط نزدیک‌تری با مردم داشته باشیم و فعالیت‌های مدیریت شهری را به اطلاع مردم برسانیم و با این کار برون سپاری امور توسط شهروندان انجام

سعید نظری با اشاره به مشترک کمیسیون بند ۲۰ با سامانه ۱۳۷ شهرداری، افزود: شهروندان ایرادات را بهتر می‌بینند و به ما می‌گویند تا کارها بهتر انجام شود.

وی با بیان اینکه امروزه شهرها در حال گسترش هستند، گفت: در شهر ۶۰۰ هزار نفری همدان امکان پاسخگویی حضوری به همه شهروندان نیست و با این فناوری همه نظرات و پیشنهادات روی میز مدیریت شهری قرار می‌گیرد.

نایب رئیس شورای شهر همدان تصریح کرد: شهرداری بیش از هزار خدمت به مردم ارائه می‌دهد و هدف ما این است که این خدمات با سریع‌ترین روش به ویژه در حوزه فناوری با وجود اقدامات انجام شده بسیار باشد که ممکن است این اقدامات به چشم نیاید.

نظری با بیان اینکه سامانه ۱۳۷ کمک کرده تا ارتباط نزدیک‌تری با مردم داشته باشیم و فعالیت‌های مدیریت شهری را به اطلاع مردم برسانیم و با این کار برون سپاری امور توسط شهروندان انجام می‌شود، ادامه داد: زیر ساخت‌های فناوری به کمک مدیریت شهری آورده شده و سبب رضایت مندی مردم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه ما می‌دانیم امکانات شهرداری محدود و مشکلات بسیار زیاد است، اما همین امکانات محدود را با روش‌ها و فناوری‌های نو و پیشرفته می‌توان برای انجام مطالبات برحق مردم هزینه کرد و از اطلاعات مردمی برای برنامه‌ریزی شهر استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *