رئیس‌جمهور گفت: اگر اسراییل دنبال عادی‌سازی روابط با برخی کشورهاست بداند کوچک‌ترین حرکت آن‌ها از چشم ما مخفی نیست و اگر کوچکترین خطایی از آن‌ها سر بزند، پاسخ ما در مرکز رژیم صهیونیستی خواهد بود و نیروهای مسلح ما آن‌ها را آرام نخواهند گذاشت.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح شنبه در مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امام راحل(ره) ما حکیمانه امروز را به عنوان «روز ارتش» نام‌گذاری کردند، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران نیرویی خداخواه، مردم‌دوست، مکتبی، دارای روحیه انقلابی و با بصیرت است که بهترین جلوه بصیرت خود را در بهمن ۵۷ و در بیعت با امام راحل، همراهی با مردم و دفاع از ارزش‌های انقلاب به یادگار گذاشت.

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز چهره‌ای از یک نیروی مسلح مجرب، مجهز و آماده از خود به نمایش گذاشته است، اظهار داشت: ارتش به واسطه کارنامه درخشان خود مورد وثوق عموم قرار گرفته و مردم به این نیرو به عنوان یک پشتوانه و نقطه اتکا در روز مبادا نگاه می‌کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس نیز بسیار خوش درخشید، افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران چهره‌های نامداری نیز از خود در میان شهدا به یادگار گذاشته است که مایه افتخار همه ما هستند و آنچه از ارتش در اذهان باقی مانده و برای عصرها و نسل‌ها به الگویی ماندگار تبدیل شده و هیچ‌گاه از یادها نمی‌رود، روحیه حماسه‌آفرینی، اخلاص، مردم‌داری، شهامت، شجاعت، صلابت و ایستادگی در برابر دشمن است.

رئیسی با اشاره به یکپارچگی همه قوای نظامی تحت لوای رهبر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: همدلی، پیوستگی و صمیمیت ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ما به عنوان دو بازوی توانمند فرمانده معظم کل قوا و همکاری این دو و دیگر اجزای نیروهای مسلح ما در عرصه‌های مختلف در کشور مثال‌زدنی است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های چشمگیر و بسیاری دارند، تصریح کرد: محوری‌ترین توانمندی نیروهای مسلح کشورمان، دارا بودن نیروهایی مخلص، خداخواه، معنویت‌محور و خطرپذیر در میدان مواجهه با دشمن است. نیروهای مسلح ما کارآزموده، دارای مهارت، منضبط،‌ انقلابی، مکتبی و دارای روحیه ارزشمند دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و اطاعت از فرامین فرماندهی معظم کل قوا هستند.

رئیس‌جمهور مردم دلداده به خدا و نیروهای مسلح آموزش دیده، مخلص و انقلابی کشور را مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت و قوت نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح کشور بعد از جنگ تحمیلی به بازسازی خود پرداختند به نحوی که امروز توانایی نظامی جمهوری اسلامی ایران نه تنها در منطقه بلکه در سطح جهان زبانزد است.

رئیسی ادامه داد: ارتش سرافراز کشورمان از فرصت تحریم به بهترین شکل برای خودکفایی و توانمند شدن استفاده کرد و امروز صنایع نظامی کشورمان از جمله در ارتش در بهترین وضعیت قرار دارد.

وی گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران نه فقط در میدان مواجهه با دشمن بلکه در همه عرصه‌ها با مردم، از مردم و در میان مردم است. عملکرد ارتش در خدمت به مردم کاملاً درخشان و شایسته قدردانی است.

رئیس‌جمهور افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران همه‌گیری کرونا تمام ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی خود را برای خدمت به مردم به میدان آورد و همواره در هنگام وقوع بلایای طبیعی یا مشکلات دیگر در کنار و در خدمت مردم آسیب‌دیده بوده است. ارتش همواره جزء اولین گروه‌هایی بوده که در مناطق آسیب‌دیده در خدمت مردم حضور داشته و میدان را تا هنگام کسب اطمینان از رفع مشکلات مردم ترک نکرده است و این رویکرد حقیقتاً شایسته قدردانی است.

رئیسی در ادامه سخنانش آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران را حاوی دو پیام مهم برای دوستداران انقلاب اسلامی و دشمنان این نظام و انقلاب دانست و تصریح کرد: آمادگی ارتش سرافراز کشورمان برای دوستداران انقلاب اسلامی پیام امید و برای دشمنان، پیام بازدارندگی و پشیمانی از هرگونه اقدام و حرکتی علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی با تأکید بر اینکه ایران هیچ‌گاه آغازگر جنگی نخواهد بود اما هر گونه تعرّض را با پاسخی پشیمان‌کننده و قاطع مواجه خواهد ساخت، از آمادگی بالای قوای نظامی کشور و اشراف اطلاعاتی بالای این نیروها نسبت به تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی خبر داد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کوچکترین تحرک دشمن از چشمان تیزبین نیروهای مسلح کشورمان مخفی نخواهد ماند، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی که به دنبال عادی‌سازی روابط با برخی از کشورهای منطقه است بداند کوچکترین حرکت او هرگز از چشمان تیزبین و اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح و امنیتی جمهوری اسلامی مخفی نخواهد ماند.

رئیسی با تأکید بر اینکه هرگونه تحرک رژیم صهیونیستی علیه کشورمان، پاسخ قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت، به سران این رژیم گوشزد کرد: بدانید قدرت عظیم و مهیب نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران لحظه‌ای شما را آرام نخواهد گذاشت.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جنگ با صدامیان در واقع با تمام جبهه کفر می‌جنگیدند چرا که همه جبهه کفر به پشتیبانی از صدامیان برخاسته بودند. کسانی که سودای رویارویی با نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند باید از سرنوشت صدامیان عبرت بگیرند و از سوی دیگر اعتراف سردمداران کاخ سفید را ببینند که صراحتاً معترف هستند که در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران متحمل شکست مفتضحانه شده‌اند.

رئیس‌جمهور قدرت نیروهای مسلح و صلابت نظام جمهوری اسلامی ایران را متعلق به همه محرومان و مستضعفان عالم دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نقطه امید مظلومان جهان است چرا که حمایت از مظلومان عالم یکی از اصول اساسی سیاست‌های ما در سال‌های پس از انقلاب بوده است.

رئیسی با سپاسگزاری و قدردانی صمیمانه از فرماندهان و نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز ارتش در دل مردم جای داشته و تحت فرمان فرماندهی معظم کل قوا آماده انجام مأموریت‌های محوله بوده و این آمادگی توفیقی بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید. پیمانی که امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در این جایگاه با امام راحل، شهدا و رهبر معظم انقلاب می‌بندد پیمانی همیشگی و میثاقی پایدار است.

پس از سخنان رئیس‌جمهور یگان‌های برگزیده نیروهای زمینی، دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مقابل جایگاه رژه رفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *