در سالگرد هلاکت ۱۳ نظامی صهیونیست در اردوگاه جنین، یک جوان دیگر از این اردوگاه رعب و وحشتی کم سابقه را به جان صهیونیست‌ها انداخت و باعث شد بیش از یک هزار نظامی صهیونیست برای یافتن او بسیج شوند.

رعد فتحی حازم جوان ۲۹ ساله و فارغ التحصیل رشته کامپیوتر مجری عملیات خیابان دیزنکوف در تل‌آویو بود که منجر به هلاکت ۲ صهیونیست و زخمی‌شدند حدود ۱۵ نفر دیگر شد.

او در بامداد اولین جمعه از ماه مبارک رمضان ساعتی بعداز انجام عملیات خود که تل‌آویو را به شهر اشباح تبدیل کرده بود، در حالی که از یکی از مساجد شهر یافا خارج می‌شد، در درگیری با نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

فتحی خازم پدر این شهید که خود سابقه اسارت در زندان‌های رژیم صهیونیستی را در کارنامه خود دارد در مورد پسرش رعد گفت: او بسیار با اخلاق بود نماز می‌خواند و روزه می‌گرفت و فرزند صالحی برای والدینش بود.

پدر در مورد فرزندش شهیدش افزود: او متخصص کامپیوتر و فن‌آوری اطلاعات بود، هوش سرشاری داشت و به شخصیت با وقار و با اخلاق معروف بود.

وی افزود: آخرین بار چند روز پیش دور سفره افطار همدیگر را دیدیم در حالی که او امروز بعد از نماز صبح و با زبان روزه در حین خروج از مسجدی در یافا به شهادت رسید.

پدر شهید در مورد هدف فرزندش از انجام عملیات شهادت طلبانه گفت: ملت فلسطین به دنبال آزادی است، به دنبال نماز گزاردن در مسجد الاقصی است، به دنبال آن است که در این مسجد بدون ترس و نگرانی سر به سجده بگذارد، به دنبال آزادی است به دنبال خلاصی از مجوزهای ذلت بار کار است.

او تاکید کرد به پیروزی و آزادی (فلسطین) اطمینان کامل داشته و اردوگاه جنین را نوک پیکان مقاومت توصیف کرد.

یادآوری می شود دو دایی (شهید رعد) یکی در عملیات فدائی در لبنان و دیگری در درگیری با نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی در انتفاضه اول به شهادت رسیده بودند.

محمود السعدی دیگر دایی شهید رعد هم تاکید کرد، خواهر زاده اش در بیستمین سالگرد درگیری اردوگاه جنین و در سالگرد کمینی که منجر به هلاک ۱۳ نظامی صهیونیست شد به شهادت رسیده است.

السعدی تاکید کرد: ما برای مبارزه آمده‌ایم و تا آزادی مسجد الاقصی و بیرون راندن اشغالگران تسلیم نخواهیم شد.

لازم به ذکر است براساس آخرین آماری که رسانه‌های صهیونیست آن را ظهر امروز جمعه منتشرکردند، هفت صهیونیست مجروح این عملیات همچنان در بیمارستان بستری هستند که حال دست کم یک نفر از آنها بسیار وخیم و جراحات تعداد دیگری از آنها هم شدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *