مراسم تشییع پیکر شهید حجت‌الاسلام اصلانی که در حادثه حرم مطهر امام رضا(ع) به فیض شهادت نائل آمد در مشهد ‌با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان از میدان شهدای مشهد به سمت حرم مطهر امام رضا(ع) آغاز شد.

در این مراسم یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی، آیت الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و جمعی از خادمان رضوی و سایر مسوولان استانی حضور داشتند.

بیشتر حاضران در این مراسم تشییع سربند یا حسین شهید، یا فاطمه الزهرا (س)، اللهم عجل لولیک الفرج، لبیک یا مهدی به پیشانی بسته بودند و جمعی از روحانیون نیز کفن پوش در مراسم حاضر شده بودند.آنان پرچم‌های مزین به عبارت یا ابوالفضل العباس و یا حسین شهید همراه با تصاویری از حجت‌الاسلام شهید محمد اصلانی در دست داشتند.

حسین حسین شعار ماست و لبیک یا امام رضا از جمله شعارهایی بود که شرکت کنندگان در آغاز مراسم سردادند. در طول مسیر تشییع از میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر آل سعود سرداده شد.بیشتر مغازه‌های مسیر میدان شهدا تا حرم امام رضا (ع) به احترام شهید اصلانی، مغازه خود را در این مدت تعطیل کرده بودند.

 فردی به هویت عبدالطیف مرادی ۲۱ ساله و دارای دیدگاه تکفیری که به صورت غیرقانونی و از مرزهای شرقی کشور وارد ایران شده است روز سه شنبه ۱۶ فروردین ماه در صحن پیامبر اعظم حرم امام رضا (ع) با چاقو به سه روحانی حمله و آنان را به شدت مجروح کرد.

 به دنبال این اقدام تروریستی حجت‌الاسلام محمد اصلانی یکی از این روحانیان به دلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسید و ۲ روحانی دیگر به نام های حجت‌الاسلام پاکدامن و دارایی در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان بستری شدند.

هر سه روحانی مزبور، که هدف این سوء قصد قرار گرفته‌اند، از فعالان جهادی و فرهنگی و ساکن مناطق مختلف حاشیه شهر مشهد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *