در حالی که رسانه‌های عبری‌زبان از افزایش تماس صهیونیست‌ها با تلفن فوریت‌های پلیس خبر دادند، مسئولین رژیم اسرائیل همچنان در تکاپوی کاهش تلاطم امنیتی حاکم بر رژیم خود به هر وسیله‌ای هستند.

روزنامه یدیعوت احارانوت در وبگاه خود با انتشار گزارشی از مرکز فوریت‌های پلیس رژیم صهیونیستی نوشت: به اعتقاد قریب به اتفاق اسرائیلی‌ها وقوع عملیات بعدی حتمی است؛ از این رو از بیم وقوع حملات بعدی تماس‌های انجام گرفته به این مرکز ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

«شلومی ساگی» افسر بخش عملیات پلیس منطقه تل‌آویو در این رابطه به این رسانه عبری‌زبان گفت: هفته‌ای مملو از چالش را پشت سر گذاشتیم.

او فاش کرد یکی از افسران عالی‌رتبه ارتش اسرائیل در جریان عملیات جنین به شدت زخمی شده است.

او اعتراف کرد برای مقابله با عملیات مبارزان فلسطینی تمام شهرها را به پادگان نظامی تبدیل کرده است. تل‌آویو مملو از نظامی و نیروهای امنیتی شده و حتی این امر در سواحل نیز دیده می‌شود.

او خبر داد طی این مدت ۲۰ درصد به تماس‌های صورت گرفته به تلفن فوریت‌های پلیس افزوده شده و ۳۰ درصد نیز به حوادثی که پلیس اسرائیل باید در صحنه آن حاضر شود نیز اضافه شده است.

به اعتراف این افسر اسرائیلی افزایش تماس‌های مردم باعث شده است تا پلیس دچار کمبود نیرو شود.

ساگی اعتراف کرد: پلیس اسرائیل به جز پاسخ دادن به نگرانی (وحشت) مردم (از وقوع عملیات مبارزان فلسطینی) وظایف دیگری همچون رسیدگی به جنایات و جرایم روزمره هم دارد.

این افسر پلیس تأکید کرد وی نیز اطمینان دارد که وقوع عملیات بعدی حتمی است و اقدامات پلیس و نیروهای ارتش نمی‌تواند مانعی دائمی برای آن محسوب شود.

از سوی دیگر شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد، ژنرال آویو کوخافی رئیس ستاد ارتش اسرائیل به ارتش دستور داد برای عملیات دیوار بازدارنده ۲ آماده شوند.

به نوشته وبگاه این شبکه خبری عبری‌زبان، کوخافی که برای نظارت بر عملکرد یگان‌های ویژه «ناحال» در تل‌آویو حضور دارد اعلام کرد به فرماندهان ارتش دستور داده است طی یک ماه آینده یا کمی بیشتر خود را برای انجام عملیات دیوار بازدارنده ۲ آماده کنند.

او تأکید کرد احتمال شلیک راکت توسط جنبش جهاد اسلامی از غزه به دلیل کشته شدن اخیر سه عضو این گروه در جنین وجود دارد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی دیگر به نقل از رئیس ستاد ارتش اسرائیل خبر داد: استقرار گسترده نیروها فقط در طول خط مرزی با کرانه باختری حدود یک میلیارد شیکل برای اسرائیل هزینه در بر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *