همزمان با افشای تلاش رژیم اسرائیل برای آرام کردن اوضاع با توسل به مداخله مصر، گروههای فلسطینی امروز در بیانیه مشترکی بر ادامه اقدامات خود با انواع روش‌ها و ابزارها و تقویت مقاومت علیه رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

گروههای فلسطینی امروز (یکشنبه) در بیانیه مشترکی بر ادامه اقدامات خود با انواع روش‌ها و ابزارها و تقویت مقاومت علیه رژیم اسرائیل تأکید کردند.

در بیانیه گروه‌های مقاومت فلسطینی آمده است که تا رسیدن مردم فلسطین به آزادی، رژیم اشغالگر قدس هیچ امنیت و ثباتی نخواهد داشت.

این گروهها با بزرگداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت به ویژه شهدای اخیر گروه سرایا القدس در شهر جنین، گفتند که مبارزه و مقاومت تا زمان اخراج اشغالگران از خاک فلسطین ادامه خواهد یافت.

در این بیانیه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، از مردم و گروههای فلسطینی خواسته شده تا در این ماه همبستگی و همگرایی اجتماعی بیشتری داشته باشند. گروههای فلسطینی همچنین تأکید کردند که سیاست‌های رژیم صهیونیستی نمی‌تواند موجب چند تکه شدن مردم و دور کردن آن‌ها از یکدیگر شود.

به گزارش فلسطین الیوم، در این بیانیه همچنین آمده است: « انقلاب مردم و فداکاری‌های آن‌ها در هر مکانی در مقابل اشغالگر، می‌طلبد تا در راه بازسازی شاکله سازمان آزادیبخش فلسطین سرعت عمل به خرج دهیم تا تمامی گروهها و جناح‌های ملی در آن عضویت یابند و مشارکت کامل ملی بر اساس مقاومت فراگیر در برابر اشغالگران شکل گیرد.

گروههای مقاومت فلسطینی سپس از جامعه جهانی به خصوص آمریکا و غرب خواستند تا سیاست‌ها و استانداردهای دوگانه را کنار گذاشته و  حقوق کامل مردم فلسطین را به رسمیت بشناسند.

در پایان این بیانیه بر لزوم فعال‌سازی تشکل‌های صنفی در نوار غزه از طریق انتخابات و برپایی انتخابات دانشجویی در تمامی دانشگاههای غزه تأکید شد.

این بیانیه در شرایطی صادر شده است که کرانه باختری در روزهای گذشته پس از نشست چهار کشور عربی در صحرای نقب در جنوب فلسطین اشغالی، به شدت ملتهب بوده است.

در این رابطه صبح روز جمعه نظامیان صهیونیست با یورش به اردوگاه فلسطینیان در جنین، دو جوان را شهید و پانزده نفر دیگر را زخمی کردند. در پی این اقدام رژیم صهیونیستی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، بسیج عمومی نیروهای «سرایا القدس» (شاخه نظامی حهاد اسلامی) را اعلام کرد.

روز گذشته نیز رسانه‌های عبری‌زبان خبر دادند که نیروهای این رژیم سه فلسطینی را در شهرک «عرابه» در شهر جنین در شمال کرانه باختری به شهادت رسانده‌اند.

منابع مصری: “اسرائیل” خواستار مداخله قاهره است

از سوی دیگر، برخی منابع مصری امروز یکشنبه اعلام کردند که پنجشنبه گذشته تماس‌ها و گفتگوهایی بین عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر و ایال هولتا، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی پیرامون تشدید تنش و درگیری‌ها در اراضی اشغالی صورت گرفته است.

این منابع در گفتگو با روزنامه «العربی الجدید» تاکید کردند که رژیم صهیونیستی خواستار مداخله فوری مصر برای جلوگیری از انفجار اوضاع در اراضی اشغالی شده است. به گفته این منابع، دولت رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی در سایه تمرکز بر مقابله با تهدیدات ایران علیه تل آویو، تمایلی به ورود به نبرد با فلسطینیان ندارد.

به گفته این منابع، دولت رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی در سایه تمرکز بر مقابله با تهدیدات ایران علیه تل آویو، تمایلی به ورود به نبرد با فلسطینیان ندارد.

منابع مصری اشاره کردند که در شرایطی که قاهره ناچار به مشارکت در اجلاس النقب و قرار گرفتن در جبهه مقابل ایران شد، تنش و درگیری های اخیر مصر را به جایگاه طبیعی خود به عنوان میانجی تلاش‌ها برای آرام سازی اوضاع و نجات دهنده رژیم صهیونیستی قرار داد، آن هم پس از اینکه این کشور تحت فشارهای امارات مجبور به اتخاذ مواضعی در رابطه با مسائل منطقه‌ای در سایه بحران اقتصادی خود شده بود.

در اجلاس النقب وزرای خارجه رژیم صهیونیستی، مصر، امارات، مراکش، بحرین و آمریکا حضور داشتند.

منابع مصری تاکید کردند که مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواستار مداخله فوری قاهره برای جلوگیری از تشدید تنش و انفجار اوضاع به ویژه با فرا رسیدن ماه رمضان شده تا این رژیم بتواند نقص‌ها و کاستی‌های امنیتی خود را جبران کند.

در همین راستا، مسئولان مصری طی ساعات گذشته تماس‌هایی با رهبران جهاد اسلامی جهت جلوگیری از درگیری نظامی در کرانه باختری به ویژه پس از اتفاقات اخیر در جنین و اعلام آماده باش گروهان‌های قدس داشته است.

مشورت‌ها بین مصر و قطر برای آرام سازی اوضاع

این منابع همچنین از مشورت مصر و قطر در مورد راه‌های آرام سازی اوضاع در اراضی اشغالی در شرایط فعلی خبر دادند. قطر نیز همانند مصر یکی از میانجی‌های مهم در رابطه با مسئله فلسطین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *