امام جمعه همدان گفت: نگرانی و حساسیت مردم دارالمؤمنین همدان نسبت به مسائل خلاف شرع و فرهنگ دینی قابل تقدیر است و بنده وظیفه خود می‌دانم از این عزیزان تقدیر کنم.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با شهردار همدان، با ابزار تأسف از برخی اتفاقات رخ‌داده روز گذشته در همدان و با تقدیر از همه مطالبه‌گران و گروه‌هایی که از دیروز نگران این مسئله در همدان بودند، مطرح کرد: این اتفاق حاکی از آن است که مردم دارالمؤمنین همدان نسبت به مسائل مذهبی حساسیت ویژه‌ای دارند و این قابل تقدیر است.

وی افزود: نگرانی و حساسیت مردم دارالمؤمنین همدان نسبت به مسائل خلاف شرع و فرهنگ دینی قابل تقدیر است و بنده وظیفه خود می‌دانم از این عزیزان تقدیر کنم.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه “ما حامی گردشگری و توسعه شهر هستیم”، خاطرنشان کرد: همه بر این موضوع تأکید دارند که همدان دارای ظرفیت‌های گردشگری بالایی است، اما آنچه مهم است تلاش برای گردشگری سالم در همدان است.

وی افزود: لازم است با برنامه‌ریزی و تدوین پیوست فرهنگی، بتوانیم زمانی که یک گردشگر وارد همدان می‌شود، فرهنگ مذهبی و شهری خودمان را به آنها القا کنیم نه آن‌که ما متأثر از دیگر فرهنگ‌ها باشیم.

نماینده ولی فقیه در همدان با تذکر اینکه دارالمؤمنین همدان آداب و فرهنگ خودش را دارد، یادآور شد: این انتظار از مسئولان همدانی وجود دارد که با مراقبت، دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

وی با ابراز اینکه “جامعه متدین همدان، از مشاهده این تصاویر ناراحت شدند”، گفت: خوب است که شهردار و مسئولان مرتبط درباره اجرای این برنامه توضیحاتی را به مردم ارایه دهند و به مطالبه مردمی پاسخ دهند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان تصریح کرد: البته مجموعه‌های مرتبط همانند وزارت ارشاد نیز لازم است که در رابطه با نحوه مجوزدهی به برخی از گروه‌های حاضر در این مراسم پاسخگو باشند.

سید مسعود حسینی شهردار همدان نیز در این دیدار با اعلام اینکه در اجرای این مراسم همدان اجازه ممیزی نداشت و فرایند آن از تهران ابلاغ شده بود، اظهار داشت: روز گذشته این مراسم در تهران در موزه دفاع مقدس پایتخت برگزار شد و تمام این گروه‌ها در آنجا به اجرای برنامه پرداختند، اما تنها بازتاب رسانه‌ای آن گروه دف‌نوازی بود که در فضای مجازی منتشر شد.

شهردار همدان با تصریح به اینکه “با مشاهده برخی از گروه‌ها نسبت به اجرای آن در همدان ابراز نگرانی کردم”، گفت: حتی زمانی که این گروه‌ها به همدان آمدند نیز پیگیر برخی افراد بودیم و اجرای مراسم آنها را به‌شخصه ندیدیم، اما متأسفانه ظهر کلیپ آنها را در فضای مجازی مشاهده کردیم.

وی با تأکید بر اینکه “مسئولیت کل برنامه با بنده است”، مطرح کرد: بنده نیز از رخ‌دادن این حوادث بسیار ناراحت شدم و جای هیچ توجیهی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *