با حضور جمعی از مسئولان، هنرمندان و اقشار مختلف مردم آیین جهانی نوروز در همدان دروازه گردشگری غرب کشور برگزار شد.

علیرضا قاسمی فرزاد پیش از ظهر امروز در مراسم برپایی آیین جهانی نوروز در همدان به عنوان دروازه گردشگری غرب کشور و جهان شهرهای کشور اظهار داست: از همه کسانیکه برای معرفی آثار تمدنی همدان تلاش میکنند تشکر میکنم.

وی با بیان اینکه این اقدام بسیار ارزشمند برای معرفی جهان شهرهای ایران بسیار قابل تحسین است گفت: بیش از ۱۸۰۰ اثر تاریخی، گردشگری و مذهبی در همدان وجود دارد که بیان گر جایگاه ممتاز این دیار است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه ما به چنین مردم و دیاری افتخار می‌کنیم دیاری که در سایه اسلام توانست دانشمندان بزرگی همچون بوعلی سینا را تقدیم جهان کند گفت: همدان دُرّ گرانبهایی است که باید معرفی شود از همین رو برای ثبت جهانی هگمتانه پیگیری خوبی انجام شده است.

سید مسعود حسینی شهردار همدان نیز در این برنامه اظهار داشت: برنامه ای که امروز برگزار شد در راستای ایجاد مسیر گردشگری غرب کشور و معرفی همدان به عنوان دروازه این مسیر مهم است.

وی با بیان اینکه مفتخریم همدان در چنین جایگاه مهمی قرار گرفته است افزود: امروز در شهر همدان گروههای مختلفی از اقوام ایرانی حضور دارند تا پیام آور سنت باستانی نوروز باشند.

شهردار همدان با اشاره به اینکه همدان میزبان شایسته‌ای برای آنها خواهد بود گفت: مردم همدان استقامت را ازالوند، علم را پور سینا شعر و ادب را از باباطاهر و تمدن را از هگمتانه گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *