طبق عکس و ویدئو‌های منتشره در فضای مجازی یکی از افسران پلیس آمریکا با فشاردادن پا بر گردن یک دختر ۱۲ساله سعی بر مهار او داشته و باعث مجروحیت او شده است.

یک افسر پلیس خارج از وظیفه در “کنوشا” در ایالت “ویسکانسین” آمریکا پس از اینکه تصاویری در فضای مجازی پخش شد که نشان می‌دهد او در ۴ مارس در حالی که تلاش می‌کرد جلوی یک دختربچه‌‌ ۱۲ساله را بگیرد، بر گردن او پای فشرده است.

پایگاه خبری “ای‌بی‌سی” دراین‌باره نوشت: تصویری از این حادثه که توسط یکی از دانش‌آموزان مدرسه گرفته شده است نشان می‌دهد افسر پلیس در حال واکنش به دعوای گزارش‌شده بین دو دانش‌آموز است.

دختر ۱۲ساله که نامش فاش نشده است، به‌نظر می‌رسد توسط افسر هل داده شده و روی زمین افتاده است؛ سپس این افسر پای خود را بر گردن این دختر ۱۲ساله می‌گذارد، مشخص نیست قبل یا بعد چه اتفاقی افتاده است.

“درو دوینی” که وکالت دختر و پدرش را به‌عهده دارد، در مصاحبه با “ای‌بی‌سی” اظهار داشته است: این دختر از ناحیه سر و گردن به‌شدت آسیب دیده و در زمان حاضر تحت درمان است.

این وکیل نسبت به تاکتیک‌های افسر پلیس ابراز خشم کرد و این تصویر را با مرگ “جورج فلوید” به‌دست یک افسر پلیس مقایسه کرد؛ مردی که در سال ۲۰۲۰ در شهر “مینه‌سوتا” پس از اینکه یک افسر پلیس به‌مدت ۹ دقیقه زانویش را روی گردن او گذاشت، جان خود را از دست داد.

میان فشارهای ملی برای اصلاحات پلیس پس از مرگ فلوید، ایالت “ویسکانسین” در ژوئن ۲۰۲۱ خفه‌کردن را ممنوع کرد(!) مگر در موقعیت‌های تهدیدکننده زندگی یا موقعیت‌هایی که یک افسر پلیس مجبور به دفاع از خود باشد.

دوینی گفت: ازآن‌جایی که خفه‌کردن در این ایالت ممنوع شده است، این حادثه هرگز نباید رخ می‌داد. خانواده این دختر ۱۲ساله امیدوارند علت این اتفاق را دریابند تا دیگر برای فرزندان دیگر افراد این اتفاق نیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *