جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: زندگی سردار سرتیپ شهید “سعید قهاری سعید “پر از بندهای زرین و پرافتخار جهاد و مبارزه علیه زورگویان، متجاوزان، زیاده خواهان و ستمگران بوده که این بندهای پرافتخار جزو فرهنگ و اعتقادات دینی ماست.

مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد شهادت شهید سردار سرتیپ شهید قهاری سعید در مسجد جامع شهر اسدآباد با حضور پرشکوه مردم و مسولین،خانواده معزز شهدا و ایثارگران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

‌سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در این مراسم اظهار کرد: مسئول یعنی الگو و سردار سرتیپ شهید سعید قهاری سعید یکی از فرماندهان به تمام‌معنا و انسان کامل و الگو تمام‌عیار در تمامی حوزه‌های یک عبد خالص خدا بود. سردار قهاری سعید با تمام سوابق و آن همه جانفشانی و ایثار یکی از فرماندهان شهید گمنام استان همدان و ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه خداوند توفیق شهادت را نصیب شهید قهاری کرد و چه مقامی بالاتر از شهادت، خدامحوری،بصیرت و شناخت وظیفه و عمل به وظیفه، اخلاق‌، مردمداری، احترام به خانواده شهدا و تبلیغ و ترویج فرهنگ شهادت را می‌توان از جمله ویژگی‌های بارز شهید قهاری برشمرد و افزود:‌ خداوند توفیق سرکشی از خانواده شهدا را در هر منطقه‌ای از کشور  به شهید قهاری داده بود‌،‌ خانواده شهدا فرزندان خود را فدا کردند  که اسلام بماند و امت و وطن در امنیت باشند و خدشه‌ای به اعتقادات ما و اسلام ناب نرسد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه شهید قهاری در کنار شهید والا‌مقام چمران و بروجردی، ناصر کاظمی و در کنار همه شهیدان با نام و به ویژه شهدای گمنام به مبارزه با دشمن پرداخت و به مصاف دشمن رفت و نقش‌آفرینی کرد و اگر شهید هم‌نمی‌شد باز هم شهید بود، تصریح کرد: شهید قهاری سعید مسئولیت‌های متعدد از فرمانده سپاه نهاوند تا فرمانده لشکر نیروی مخصوص نیروی زمینی سپاه مسؤلیت‌های خود را به نحو احسن انجام می‌دهد؛ این شهید والامقام برای دفاع از مردم مظلوم کردستان و ایران و انقلاب و اسلام ناب  در درگیری با گروهک  پژاک به مقام رفیع شهادت نائل آمد. شهید قهاری  یکی از کسانی است که با بصیرت تمام دشمن و توطئه دشمن و  امام خود و  وظیفه خود را شناخت  و برای رضای خدا و به دستور ولی خدا به مصاف دشمن رفت و به وظیفه خود عمل کرد و مزد خود را از خدا گرفت.

وی با بیان اینکه ترویج و تبلیغ فرهنگ شهادت کمتر از خود شهادت نیست و تبلیغ و ترویج فرهنگ شهادت وظیفه همه ما اصحاب رسانه، اهل قلم، تمامی نخبگان، دانشمندان، اساتید، وزارت علوم و آموزش‌وپرورش و معلمان است، ادامه داد: ‌ سردار قهاری با تمام ویژگی‌هایش، شهید حسین همدانی‌ها، آیت الله مدنی‌ها، شهید سلیمانی‌ها و دیگر شهیدان را تبلیغ کنیم. این وظیفه ما و وظیفه جوانان امت است که فرهنگ شهادت را تبلیغ کنند و جوانان از پیران در رابطه با شهدا و مسئولیت و سوابق شهدا بپرسند و سوال کنند؛ شهدای گمنام را تبلیغ کنید شهید گمنامی که در شب تار در میدان‌مین به مصاف دشمن رفت و کسی غیر از خدا او را ندید و تشییع جنازه‌ای هم  نداشت که مردم به پدر و مادر وی تسلی داده و تسلیت بگویند.

سردار فلاح‌زاده با اشاره به تواضع، فروتنی، افتادگی ،سعه صدر  و سکوت معنادار شهید قهاری خطاب به مسئولین گفت: فرماندهان، فرمانداران، استانداران، وزرا ما باید در مقابل مردم متواضع و افتاده باشیم چرا که مانند شهید قهاری اگر خود را در مقابل خدا و مومنان درگاه خدا بشکنیم خدا ما را عزت داده و  بلند می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *