استاندارهمدان با این توضیح که شرط حضور معلمان، دبیران و کارکنان در مدارس، تزریق سه دُز واکسن کرونا است ادامه داد: دورکاری برای مادران دارای فرزند زیر ۶ سال برای یک هفته دیگر تمدید شد.

علیرضا قاسمی فرزاد ظهر امروز در ستاد کرونای استان همدان با اعلام اینکه مدارس استان به‌جز مقاطع ابتدایی به صورت حضوری برگزار می‌شود اظهار داشت: مهد کودک‌ها در شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی با ۲۵ درصد مجاز به فعالیت‌اند.

وی با این توضیح که شرط حضور معلمان، دبیران و کارکنان در مدارس، تزریق سه دُز واکسن کرونا است ادامه داد: دورکاری برای مادران دارای فرزند زیر ۶ سال برای یک هفته دیگر تمدید شد.

استاندار همدان افزود: غیر‌حضوری شدن مدارس در افت تحصیلی دانش آموزان تاثیر داشته است که با توجه به تغییر رنگ بندی استان مدارس و دانشگاه ها در مناطق نارنجی کرونایی باز و آموزش حضوری است.

وی گفت: همچنین آموزش در سه شهرستان دارای وضعیت قرمز کرونایی شامل رزن، درگزین و فامنین به جز مقطع ابتدایی در منلطق شهری در سایر مقاطع آموزش حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد. 

این مقام مسئول عنوان کرد: مرکز خوابگاهی شبانه روزی در مناطق زرد با ۷۰ درصد، نارنجی با ۵۰ درصد و در مناطق با وضعیت قرمز کرونایی با ۳۰ درصد ظرفیت باید فعال شود. 

 وی مطرح کرد: فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و عمومی در سه شهرستان با رنگ‌بندی قرمز رزن، فامنین و درگزین با ۳۰ درصد ظرفیت و باقی شهرستان‌ه با ۴۰ درصد ظرفیت مکانی و رعایت فاصله گذاری همچنین مراسم آیینی، فرهنگی و نماز جمعه با ۵۰ درصد ظرفیت برگزار می‌شود. 

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه روند آموزش در مدارس استان به جز مقطع ابتدایی در مناطق شهری به صورت حضوری برگزار می‌شود گفت: مهد کودک‌ها در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی با ۲۵ درصد فعال شده تا مادران شاغل به ویژه کادر بهداشت و درمان بتوانند از این امکان برای فرزندان استفاده کنند.

استاندار همدان ادامه داد: دورکاری برای مادران دارای فرزند زیر ۶ سال برای یک هفته دیگر تمدید شد علاوه بر این کارمندان بانک ها، ادارات و دستگاه های خدمات رسان برای حضور در محل کار باید سه دز واکسن را تزریق کنند همچنین ورود کارکنان و مراجعان با ماسک به ادارات الزامی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بی توجهی صنوف به مصوبات ستاد کرونا و مخاطره انداختن سلامت مردم، قابل پذیرش نیست بنابراین اتاق اصناف نسبت به ابلاغ مصوبات و بررسی اجرای آنها دقت کنند اظهار داشت:   با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش مسافرت ها باید ستاد تسهیل سفر تشکیل و نسبت اسکان، تغذیه و ارایه خدمات توسط دستگاه ها با در نظر گرفتن وضعیت کرونا تصمیم گیری کند.

وی با ابن توضیح که درباره نسخ الکترونیک نیز مکاتبه ای با مجموعه بیمه ای برای پذیرش نسخ کاغذی صورت گیرد و در فرصت پیش بینی تا اردیبهشت سال اینده باید نسبت به تقویت زیر ساخت ها اقدام شود عنوان کرد: کمیته ای نسبت به بررسی آثار روانی، اجتماعی و اقتصادی نلشی از کرونا تشکیل و نسبت به رفع مشکلات برنامه ارایه کند.

قاسمی فرزاد اغناسازی برای تزریق واکسن با بهره گیری از ظرفیت رسانه ها، تبلیغ در تلویزیون شهری و استفاده از تریبون نماز جمعه را الزامی دانست و مطرح کرد: مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور از ۷۰۰ نفر در روز به حدود ۱۰۰ نفر کاهش یافته و در استان نیز در مقطعی صفر و هم اینک به سه تا پنج نفر در روز رسیده که کاهش مرگ و میر نتیجه تزریق واکسن است.  

وی با بیان اینکه واکسن، ایمنی ۱۰۰ درصد ایجاد نمی کند ولی خط مرگ و میر را به صفر می رساند افزود: سیر نزولی کرونا در استان در حال تحقق است که باید برای پیشگیری از شیوع و گسترش دوباره این ویروس مراقبت و تلاش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *