امام جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه مسئولان باید موانع کسب و کار را برطرف و مردم را به کارهای اقتصادی تشویق کنند، گفت: گاهی برای صدور مجوز کسب‌و‌کارها موانع و سنگ‌اندازی‌هایی وجود دارد.

آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان، اظهار داشت: ماه رجب تا ماه مبارک رمضان فرصتی مغتنم برای روزه داری است و بر اهمیت و فضیلت آن بسیار تاکید شده است.

وی با بیان اینکه روزه زیربنای تقوا را در افراد تقویت می‌کند و تقوای الهی در سایه روزه حاصل می‌شود، تصریح کرد: روزه‌داری جوانان را از انحرافات در امان نگاه می‌دارد. 

امام جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه مسئولان باید موانع کسب و کار را برطرف و مردم را به کارهای اقتصادی تشویق کنند، گفت: گاهی برای صدور مجوز کسب‌و‌کارها موانع و سنگ‌اندازی‌هایی وجود دارد.

موسوی‌اصفهانی با اشاره به اینکه برخی، از سنگ‌اندازی‌ها و رشوه‌دادن‌ها اطلاع دارند، اظهار داشت: افرادی که این اطلاعات را دارند با مدرک و شواهد در اختیار مسئولان قرار دهند.

وی با گلایه از اینکه برخی افراد حقوق می‌گیرند و تحصن هم می‌کنند، تصریح کرد: پس چگونه در ۸ سال گذشته فقط مطالبه کردید اما حالا دست به تحصن می‌زنید‌.

امام جمعه موقت همدان خطاب به این افراد افزود: پس چگونه برای سند ۲۰۳۰ تحصن نکردید اما برای حالا برای مطالبات خود تحصن می‌کنید؟ این افراد مراقب باشند عصای دست دشمنان نشوند.

موسوی اصفهانی از آغاز ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه خبر داد و گفت: حوزه‌های علمیه حافظین دین الهی در زمان غیبت هستند.حوزه‌های‌ علمیه از ۱۲ قرن گذشته تاکنون حافظ دین، نماز، حجاب، استقلال مملکت و مسائل دینی بوده است.

امام‌ جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه علما و روحانیون برای مسائل مشروعه و حفظ مسائل دینی ومذهبی تا پای جان استقامت کردند، اظهار داشت: روحانیون تابحال برای ممالک اسلامی و مخصوصا ایران اسلامی قدم‌های موثری برداشتند.

موسوی اصفهانی افزود: علما برای انقلاب اسلامی، مسئله‌ای که امام‌ خمینی پی‌ریزی کردند و مردم هم با خون لبیک گفتند، عنوان کرد: نقش همراهی مردم با روحانیت به حدی قابل دقت بود که امام راحل گفتند مثل مردم ما اسلام به خود ندیده است.

وی با بیان اینکه ما به وجود مردم در صحنه افتخار می‌کنیم، گفت: مردم ما در جنگ تحمیلی و تحریم‌های آمریکا و طرفدارانش استقامت کردند تاجایی که سردمداران آمریکا اعتراف کردند که تحریم‌ها هم ننوانست ایران اسلامی را از پای درآورد.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به اینکه همراهی مردم با روحانیت بسیار مورد تاکید است، اظهار داشت: مراقب باشید دشمن با این ترفندی که زده و همه مشکلات را به روحانیون برمی‌گرداند اتحاد ملت و روحانیون را بهم نزند.

موسوی‌اصفهانی با بیان اینکه برخی روحانیون در دولت قبل بد عمل کردند و قول‌هایی دادند که عمل نکردند، گفت: این مسئله سبب بدبینی برخی مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه شروع شده است، اظهار داشت: مردم می‌توانند فرزندان خود را برای سربازی امام زمان (عج) به حوزه ها بسپارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *