معاون تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با توجه به گستردگی جامعه هدف این وزارتخانه گفت: ۶۵ میلیون نفر در ارتباط با این وزارتخانه هستند و این بار ما را سنگین تر می کند.
مهدی مسکنی ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: کسی در حوزه کاری ما سر گرسنه زمین بگذارد ما باید پاسخگو باشیم و نباید غفلت کنیم.

معاون تعاون وزارت کار گفت: تعاونی ها به عنوان مردمی‌ترین بخش اقتصاد برای اشتغالزایی، تحقق رفاه اجتماعی و بستر مناسبی برای تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی می باشد.

مسکنی ادامه داد: گردش مدیران، یک رویکرد مدیریتی است که در تمام سیستم ها اتفاق می‌افتد و موجب آموزش و پیشرفت کار شده و از رکود جلوگیری می کند.

وی با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع رزمندگان و تاکیدات ایشان بر اینکه خواب بر چشم ندارم اگر کسی سر گرسنه زمین بگذارد و زنی که مجبور شود عفت خود را از دست بدهد افزود: اگر نیت ما خالص و برای خدا باشد خدا هم در کار برکت می دهد و می توانیم مشکلات را برطرف کنیم.

مسکنی با اشاره به روحیه های زمان دفاع مقدس و یکدلی و همراهی همه گفت: دولت سیزدهم‌ نیاز به همگرایی دارد و مثل زمان جنگ باید با این روحیه کار را جلو ببریم.

معاون وزیر کار با اشاره به رشادت های رزمندگان و شهدا گفت: ما چطور باید پاسخگوی خون شهدا باشیم و در چشمان خانواده معظم شهدا نگاه کنیم وقتی نتوانیم مسئولیت و وظایف خود را درست انجام دهیم.

بیشتر بخوانید
گَرد فراموشی بر پیکر صنعت چرم همدان/ چراغ کارگاه‌های تولیدی ‌یکی پس از دیگری خاموش می‌شود‌

امام جمعه همدان: تکمیل مصلای همدان با بودجه دولتی را به ‌مصلحت نمی‌دانم/ مردم مشکلات اقتصادی دارند

وی با بیان اینکه از فرصت پیش آمده در تصدی مسئولیت برای آخرت توشه برداریم گفت: ما باید ببینیم پست را برای دنیا می خواهیم یا برای رسیدن به درجه رفیع شهادت و اگر کار را نقل شهدا با اخلاص انجام دهیم از پس مشکلات برخواهیم آمد.

معاون تعاون وزیر با تقدیر از زحمات خالصانه مدیرکل سابق و همه کارمندان اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: ما فکر می کردیم جهادی ایم اما دیدم در همدان شما از ما جهادی تر هستید و شما مجاهدید در این اداره چرا که با همه هجم کار و رفع مشکلات شاید از ارباب رجوع هم مورد بی مهری قرار گیرید.

در ادامه این آیین مدیرکل سابق این اداره با اشاره به اقدامات صورت گرفته گفت: کارهای زیادی انجام شد که مدیون همه همکاران است و نه فقط من مدیرکل هستیم.

احمد توصیفیان پور اظهار داشت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان رتبه اول عملکردی میان همه دستگاه‌های اجرایی استان را در سال گذشته کسب کرد و بر اساس ارزیابی وزارتخانه در دو سال اخیر جزء سه استان برتر در کشور بودیم.

وی در مورد نرخ بیکاری استان گفت: استان همدان جزو ۳ استان برتر کشور بوده که کمترین نرخ بیکاری را داشته است و سال گذشته ۴۴۱ میلیارد تومان اعتبار استان بود که ۵۰۰ میلیارد تومان، جذب کردیم

مدیرکل سابق کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان با ابداع کمیته صیانت گفت: سه سال پیش، کمیته صیانت از تعاونی‌ها را برای اولین بار در کشور راه اندازی کردیم که به یک دستورالعمل کشوری تبدیل شد.

توصیفیان با بیان اینکه تعاونی ها به سه دسته تقسیم می شوند گفت: دسته اول تعاونی سبز که نیازمند توسعه هستند، تعاونی‌های نارنجی نیاز به توجه بیشتر و تعاونی‌های قرمز، نیاز به بررسی در کمیته صیانت از تعاونی‌ها دارند.

همچنین یوسف شعبانی مدیرکل جدید این اداره نیز خود را در برابر مقام‌معظم رهبری، رئیس جمهور، استاندار استان و وزیر کار متعهد دانست و گفت: رسانه ها این را ثبت کنند تا در تحقق شعار سال، فساد ستیزی و حل مشکلات مربوطه جهادی تلاش کنیم.

وی ادامه داد: من ظرفیت کار را دارم اما نیازمند کمک و همراهی همه برای انجام امور هستم.

در این آیین توصیفیان تکریم و با اهدای لوح تقدیر و به جای وی یوسف شعبانی مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، استان همدان در حکم وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *