وزارت دفاع روسیه از موفقیت پدافند سوریه در انهدام هشت موشک شلیک شده توسط رژیم صهیونیستی در حمله اخیر خبر داد.

روسیاالیوم گزارش داد وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که ارتش سوریه  موفق به منهدم کردن ٨ موشک شلیک شده توسط جنگنده‌‌های اسرائیلی شده است.

«اولگ ژوراولف» رئیس مرکز آشتی سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت که حدود ساعت  2 بامداد چهارشنبه به وقت مسکو، چهار جنگنده اسرائیلی با موشک‌های هدایت شونده به شهرک الکسوه در استان دمشق حمله کردند و  نیروهای مسلح سوریه با استفاده از پدافند هوایی روسیه توانستند ٨ موشک را منهدم کنند.

وی گفت که ساعت ۰۲:۳۰ به وقت مسکو، ارتش اسرائیل بار دیگر با شلیک ١� موشک زمین به زمین از منطقه جولان اشغالی به پدافند هوایی سوریه حمله کرد.

وزارت خارجه سوریه شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای تجاوز بزدلانه رژیم صهیونیستی به خاک این کشور از سمت بیروت و از سمت جولان اشغالی را محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه در این بیانیه افزود: این تجاوز نقض آشکار قوانین بین المللی و اصول منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های آن درباره لبنان و سوریه به‌ویژه قطعنامه  شماره /۳۵۰/ سال ۱۹۷۴ به شمار می رود.

در این بیانیه آمده است: این تجاوز در سایه سکوت بین المللی و حمایت های آمریکا صورت گرفت  که رژیم اشغالگر را به تکرار تجاوزات خود به سوریه و تضعیف اعتبار جامعه جهانی و مشروعیت بین المللی تشویق می کند و این امر بی شک به بدتر شدن اوضاع منجر خواهد شد.

ارتش رژیم صهیونیستی طی سال‌های گذشته با هدف حمایت از تروریست‌های مزدور خود و جلوگیری از پیشروی‌های ارتش سوریه دهها تجاوز موشکی ضد مناطق مختلف این کشور انجام داده است.

 وزارت خارجه سوریه بارها در نامه‌هایی خطاب به سازمان ملل متحد و شورای امنیت تجاوزهای اسرائیل را محکوم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *