آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با شهردار و معاونین شهرداری همدان، با بیان اینکه در شرایط اقتصادی فعلی، مدیریت شهری بسیار سخت است، اظهار داشت: یکی از بهترین کارهایی که شهرداری می‌تواند به وسیله آن تحولی در عملکردها داشته باشد، پیش بردن کارها و پروژه‌ها در استفاده از سرمایه گذاری‌ها است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم سال آینده تحولات خوبی را در شهر شاهد باشیم، گفت: تقسیم شهر به دو بخش را قبول نداریم و این نگاه را اسلامی نمی‌دانیم، اما علیرغم تمام تلاش‌های صورت گرفته برخورداری‌ها در برخی از مناطق کمرنگ است.

امام جمعه همدان افزود: با توجه به آنکه سرانه اماکن ورزشی و فضای سبز در حاشیه شهر نسبت به مناطق دیگر کم‌تر است، خوب است تا با برنامه ریزی مناسب در ایام الله دهه فجر، در کوچه‌های حاشیه شهر وسایل بازی سهل الوصولی همانند سبد بسکتبال و یا تیر برای والیبال و فوتبال برای بچه‌ها تعبیه شود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه انجام چنین کارهای ساده و کوچک که هزینه‌ای هم ندارد می تواند باعث خوشحالی کودکان شود، مطرح کرد: ایجاد چنین فضایی قطعاً در سلامت روانی و سلامت جسمانی کودکان تاثیر به سزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه در برخورد با مدیران استانی اگر مسئله‌ای وجود داشته باشد، شخصاً به آنها تذکر می‌دهم، گفت: آنچه مهم است، خدمت به مردم، نظام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه بنده بارها اعلام کرده‌ام در تغییر مدیران دخالت نکرده و نخواهم کرد، یادآور شد: بنای دفتر بر کمک به مسئولان است، چرا که موفقیت مدیران را موفقیت خود می‌دانیم.

شعبانی تصریح کرد: آنچه به نفع مردم است و برای جامعه و مردم مفید باشد را حمایت خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت مصلای همدان، با بیان اینکه به دنبال راه کاری برای تکمیل آن هستیم، خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی استفاده از بودجه دولتی برای ساخت مصلی را مصلحت نمی‌دانم و بودجه‌های موجود باید در عرصه اقتصادی و رفع مشکلات مردم صرف شود.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه یکی از خلاها در همدان نبود پارک بانوان و پارک کودکان است، گفت: نیازمند فضای مناسب و البته وسیع برای تفریح بانوان هستیم که بتوانند به راحتی در آنجا به ورزش و تفریح مشغول شوند.

وی با اشاره به اینکه با وجود فضای آپارتمانی، کودکان نیازمند فضایی برای بازی هستند، اظهار داشت: پارک کودک و نوجوان نیز از دیگر خلاهایی است که باید برای ایجاد آن برنامه ریزی شود، پارکی که هم جنبه تفریحی داشته باشد و هم تربیتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *