مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: از فردا بارش برف و وزش شدید باد در همدان آغاز می‌شود.

محمدحسن باقری : از صبح جمعه بارش پراکنده برف و وزش شدید باد در استان آغاز می‌شود و تا روز شنبه ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه وزش شدید باد احتمال بروز خسارت در تابلوها و گلخانه‌ها را تشدید می‌کند، تصریح کرد: مردم در زمان وزش شدید باد باید از قرار گرفتن در کنار درختان، تابلوها و اشیا خودداری کنند.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه زمان اوج بارش برف در  ساعت‌هایی از شب جمعه است، عنوان کرد: با توجه به وزش باد و بارش برف احتمال بروز کولاک وجود دارد.

باقری شکیب با اشاره به اینکه از روز یکشنبه دمای استان روند کاهشی طی می‌کند، گفت: هوای سرد تا اواسط هفته آینده پایدار است.

وی به وضعیت دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت فامنین با حداکثر دمای ۸ درجه به عنوان گرمترین نقطه استان وهمدان با حداقل دمای منفی ۱۰ درجه به عنوان سردترین شهرستان استان گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه در روز گذشته دمای شهرستان همدان بین ۶ و منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است، افزود: این دما برای فردا بین ۸ و منفی ۳ درجه خواهد بود.

باقری شکیب از کاهش بارندگی‌ها در سال زراعی امسال خبر داد و گفت: میانگین بارندگی‌ها استان از ابتدای سال زراعی تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۸ درصد کاهش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه آمار بارندگی‌های امسال در مقایسه با آمار بلند مدت هم کاهشی بوده است، تصریح کرد: میانگین بارش‌ها در همه شهرستان‌های استان روند کاهشی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *