شهردار همدان، گفت: قرار‌داد ساخت پارک آبی شهر به ارزش ۳۰۰ میلیارد‌ تومان در همدان منعقد شد.

سید مسعود حسینی ظهر در مراسم بهره‌برداری طرح‌های عمرانی منطقه یک شهرداری همدان در بوستان بنفشه کوی خاتم با اشاره به انتخابات ریاست‌ جمهوری، اظهار داشت: مناسبت غدیر با انتخابات آتی کشور و راهی که با بصیرت طی خواهد شد، خیر و برکت آن برای مردم است و راه شهیدان خدمت با انتخاب فرد اصلح ادامه خواهد داشت.

وی افزود: برای مردم همدان در ۲ تا ۲.۵ سال اخیر ۱۵ طرح و زمین ورزش مبتنی بر محله‌محوری و مسجد محوری تامین شده است که امسال این چهارمین طرح است تا با ایجاد زیر‌ساخت‌‌های مناسب شهری به بهبود کیفیت زندگی و نشاط مردم شهر کمک شود، البته برای برخی طرح‌های بهره‌برداری شده برنامه بهره‌برداری نداشتیم.

شهردار همدان گفت: در‌ این بازه‌زمانی زیر‌ساخت‌های مناسب به عنوان نمونه پیاده‌رو‌سازی در منطقه یک در معابری مانند هنرستان، ائل‌گلی، شهید مصیب ‌مجیدی، قاشق تراشان، پاستور و مهدیه ایجاد شده است، برای بوستان‌های فرا‌منطقه‌ای به مانند بوستان ۱۰۰ هکتاری حیدره(ولایت) و منطقه گردشگری و بوستان سد‌اکباتان(۲۴۰ هکتاری) نیز سرمایه‌گذار با ارائه فراخوان جذب خواهد شد تا زیرسا‌خت‌های آن فراهم شود دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز همکاری مناسب دارند.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری برای شورای شهر و شهرداری اهمیت خاص دارد و دراین حوزه نیز قدم‌های مهمی برداشتیم و آمادگی جذب ۱۰۰ درصدی سرمایه‌گذاران داریم. درباره مطالبه جدی شهروندان در موضوع طرح تقاطع غیر‌همسطح مدرس نیز شرکت‌های پیمانکاری و فراخوان کردیم قسمت عمده موارد فنی طرح رفع شده است و آماده اجرای طرح هستیم.

رئیس شورای شهر همدان نیز با تبریک عید‌ غدیر گفت: نماینده ولی‌فقیه در استان همیشه یار‌ و یاور شورا و شهرداری در سیاست‌گذاری‌ها و هدایتگری اجرای طرح‌های شهری بودند و قدر‌دان این تلاش هستیم. شوار در تنظیم بودجه شهری همیشه به دنبال اجرای توسعه متوازن بوده است.

محمود مسگریان بیان کرد: امیداواریم با تلاشی که شهرداری همدان دارد بودجه ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد‌ تومانی شهر برای بهبود و عمران شهری محقق شود و بتوانیم خدمات ارزشمندی را به مردم شهر همدان تقدیم کنیم.

وی از شهرداری همدان خواست تا با تسریع روند ساخت تقاطع‌غیر‌همسطح مدرس مشکلات طاقت‌فرسای پیش‌روی اهالی منطقه را به لحاظ ترافیکی بردارند که مهم است این طرح امسال اجرایش آغاز شود.

به گزارش تسنیم، برای ساخت تقاطع غیر‌همسطح مدرس شهر همدان، در بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری همدان  حدود ۷۰ میلیارد‌ تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که اکنون این طرح به دلایل مخالفت‌های متعدد در نحوه اجرا، هنوز اجرایی نشده است و محور منتهی به چهارباغ شهید‌ رجایی و تقاطع غیر‌همسطح سردار شهید قهاری و میدان مدرس با ترافیک شدید مواجه است که گلایه شدید مردم شهر و منطقه را موجب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *