مدیرعامل شرکت آب‌ و فاضلاب استان همدان، گفت: ۵۴ درصد شبکه‌ جمع‌آوری فاضلاب همدان یعنی ۲۵۰‌ کیلو‌متر شبکه‌جمع‌آوری مدرن است.

فرهاد بختیاری‌فر با یاد‌آوری اینکه همه شبکه‌های قدیمی طاق ضربی فرعی جمع‌آوری فاضلاب نیز به کلکتور‌ها متصل است، اظهار داشت: اکنون مصرف آب شهر همدان ۱۷۰۰ لیتر بر ثانیه است و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر همدان نیز دبی ۱۱۰۰ تا ۱۱۵۰ لیتر بر ثانیه دارد که پساب تصفیه شده آن برای نیرو‌گاه استفاده شده است.

وی با اشاره بر این‌که حفظ بهداشت محیط‌زیست و ارتقای آن در شهر همدان از اهداف مهم اجرای شبکه‌مدرن جمع‌آوری فاضلاب است، افزود: پس فاضلاب شهری همدان راهی رودخانه‌ها نشده و به مسیر جمع‌آوری فاضلاب شهری که سال‌های قبل اجرا شد، منتقل شده است.

مدیرعامل شرکت آب‌و فاضلاب استان همدان درباره آخرین وضعیت بخش لجن فعال تصفیه‌خانه فاضلاب شهر همدان، گفت: اکنون فرایند جمع‌آوری لجن در مخازن مجموعه تصفیه‌خانه در حال اجرا است و پس جمع‌آوری لجن و تولید بیو‌گاز در مخازن مرتبط لجن به قسمت آب‌گیری مکانیکی منتقل تا کود ارگانیک تولید شود.

وی با تاکید بر این‌که شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر همدان ۵۰۰ کیلو‌متر است، بیان کرد: شهر‌های تویسرکان و سرکان تصفیه‌خانه فاضلاب دارد و به ترتیب بیش از ۱۰ هزار و ۱۲۵۰‌ متر مکعب فاضلاب تصفیه می‌کنند، شهر‌های دیگر به مانند رزن، ملایر، اسد‌آباد، نهاوند و غیره هم مجهز به سامانه تصفیه فاضلاب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *