مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان، از افتتاح ۱۳ پروژه آموزشی در دهه فجر خبر داد و گفت: در سفر رئیس جمهور به استان همدان مصوب شد ۸۶۸ میلیارد تومان اعتبار به احداث، تکمیل، تجهیز و بازسازی مدارس و فضاهای آموزشی اختصاص یابد.

حمید شیرازیانی در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته ۳۷۶ میلیارد تومان دریافت اعتبار از منابع ملی داشتیم؛ این مبلغ در سال جاری ۳۹۶ میلیارد تومان ذکر شده که تا این لحظه ۹۳ میلیارد تومان از آن دریافت شده است.

وی عنوان کرد: سهم استان همدان از تجمیع اعتبارات ملی و استانی در سال جاری ۵۵۱ میلیارد تومان است که این مبلغ در سال گذشته ۴۴۹ میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان ادامه داد: مبالغ فوق جهت اجرای ۱۸۰ پروژه تعمیر و تجهیز و ۲۰۰ پروژه عمرانی و احداث و آماده افتتاح، استفاده شده است.

شیرازیانی گفت: یکی از طرح‌های مورد تاکید وزارت آموزش و پرورش طرح شهید پناهی است که مبنای آن جمع آوری مدارس کانکسی مستقل و بالای ۱۱ نفر است.

وی افزود: در سطح استان همدان ۵ مدرسه با ویژگی‌های ذکر شده وجود داشت که پس از شناسایی، اقدام به جمع آوری و جایگزینی آنها شد و در دهه فجر امسال این پروژه‌ها تحویل آموزش و پرورش خواهند شد.

وی ادامه داد: ۱۱ مدرسه کانکسی دیگر نیز در استان وجود دارد مه خارج از شرایط ذکر شده هستند؛ در خصوص جمع آوری و جایگزینی این مدارس نیز با موسسه خیریه حاج اکبر ابراهیمی صحبت و رایزنی‌های لازم انجام شده.

این مقام مسئول گفت: طی صحبت‌هایی که با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) شده، این قرارگاه نسبت به جایگزینی ۶۰ مدرسه سنگی اقدام خواهد کرد که البته این موضوع هنوز تعیین وضعیت نشده است.

وی عنوان کرد: شرکت‌های مختلفی نیز هستند که نسبت اجرای پروژه‌های آموزشی متعهد شده‌اند؛ از جمله آنها شرکت میهن است که ساخت ۴ پروژه را عهده‌دار شده است.

شیرازیانی ادامه داد: این ۴ پروژه شامل مدارس روستاهای قشلاق، دره امید علی، خیر آباد و گنده جین است که تا کنون ۳۵ الی ۸۵ درصد پیشرفت داشته‌اند. مدرسه دره امید علی نیز با تامین سریع اعتبار در دهه فجر امسال تحویل داده خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: طرح دیگری که در دست اجرا است، طرح شهید عجمیان است؛ در این طرح زیباسازی مدارس در اوقات فراغت تابستان در دستور کار است.

وی افزود: ۹۰۰ مدرسه در قالب این طرح شناسایی شده و ۵۵۰ مدرسه در دستور کار قرار دارند‌.

شیرازیانی ادامه داد: برای اجرای این طرح ۳ و نیم میلیارد تومان ار سوی آموزش و پرورش تامین اعتبار شده و مجمع خیرین نیز با صرف مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان، ۱۳ هزار کیلوگرم رنگ خریده و تحویل آموزش و پرورش دادند.

این مقام مسئول گفت: طرح شهید عرب نیز از دیگر طرح‌های این اداره کل است که بر اصلاح سیستم‌های گرمایشی مدارس تاکید دارد.

وی ادامه داد: در این طرح تمام بخاری‌های مدارس، اعم از نفتی و گازی جمع آوری و با سیستم پکیج و موتورخانه مرکزی جایگزین خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: در سفر رئیس جمهور به استان همدان مبلغ ۸۶۸ میلیارد تومان طی ۲ و ۳ سال متوالی برای این حوزه مصوب شد.

وی ادامه داد: ۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های ناتمام طی دوسال متوالی، ۴۵۰ میلیارد از فروش اموال مازاد آموزش و پرورش طی سه سال متوالی، ۴۷ میلیارد تومان جهت ساخت و تکمیل استخرهای دانش آموزی ملایر، اسدآباد و نهاوند، ۵۰ میلیارد تومان برای اصلاح سیستم گرمایشی، ۵۶ میلیارد تومان برای ساخت اردوگاه‌های دانش آموزی، سالن ورزشی و دانشگاه فرهنگیان و پیش بینی ۱۵ میلیارد تومان برای تجهیز و تعمیر سرویس‌های بهداشتی مدارس است.

شیرازیانی عنوان کرد: در سال ۱۴۰۰، ۵۳ میلیارد تومان دریافت اعتبار برای خرید تجهیزات هنرستانی و تجهیزات مدارس، شامل: لپ‌تاپ، رایانه رومیزی، دیتا پرژکتور و اقلام مشابه داشتیم که ور قالب کاروان نسیم به مناطق و نواحی ارسال شد.

وی ادامه داد: این مبلغ در سال ۱۴۰۱، ۲۳ میلیارد تومان بود و امسال نیز تا این لحظه ۱۵ میلیارد تومان دریافت شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: در جشنواره خیرین مدرسه ساز در سال ۱۴۰۰، خیرین ۲۳ میلیارد تومان متعهد شدند که این مبلغ به طور کامل پرداخت شد.

شیرازیانی افزود: در سال ۱۴۰۱ نیز ۲۴ میلیارد تومان تعهد شد که آن هم به طور ۱۰۰ درصد پرداخت شد و مبلغ تعهد خیرین مدرسه ساز در جشنواره امسال ۹۰ میلیارد تومان بوده که حدود ۶۰ درصد آن محقق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *