جهاد کشاورزی استان همدان معتقد است آمار اعلام شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان همدان که اشاره به ثبت ۹۰ درصدی شکایات مردمی از جهاد‌کشاورزی استان همدان را دارد قبول ندارد.

مرتضی بیدآبادی معاون بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان هفته گذشته اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد تماس‌ها با ۱۲۴ شکایات مردمی از مواردی است که نظارت آن با جهاد‌ کشاورزی است.

وی درباره مبنای این آمار گفت: اطلاعات مربوط به تماس‌ها با سامانه‌ ۱۲۴ تا پایان آبان ماه سال جاری ۸۱۵۳ گزارش شده که ۲۷۵۹ مورد آن به صورت حضوری بوده است. آمار مربوط به سامانه ثبت شکایات مردمی نشان می‌دهد حدود ۷۰ درصد شکایات مربوط به حوزه آرد و نان, ۱۰ درصد مرغ، ۸ درصد میوه، ۳ درصد شیرینی، یک درصد احتکار کالا، ۲ درصد خدمات و ۴ درصد سایر کالاها است. 

بنا بر گفته‌های بید‌آبادی اگر ۹۰ درصد شکایات مربوط به جهاد‌ کشاورزی باشد باید بیش از ۹۸۲۰ مورد شکایت از جهاد کشاورزی ثبت شده باشد که در راستای آن هم ۹۸۲۰ بازرسی انجام شده باشد.

در حالی که بیدآبادی می‌گوید ۹۰ درصد این شکایات مربوط به جهاد کشاورزی استان است،‌ مسعود سعیدی مسئول بازرسی و نظارت بر واحد‌های صنفی و تولیدی جهاد‌ کشاورزی استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: آمار ۹۰ درصدی صمت درباره شکایات مردمی که گفته شده مربوط به جهاد‌ کشاورزی است را قبول نداریم. از ابتدای سال تاکنون ۳هزار و ۸۷۵ بازرسی توسط جهاد‌ کشاورزی استان همدان صورت گرفته و ۲هزار و ۷۴ بازرسی نیز در حوزه آرد‌ و‌ نان که گفته می‌شود بیشترین آمار شکایات مردمی با ۱۲۴ است، صورت پذیرفته است. نصف بیشتر آمار بازرسی‌ها از آرد و نان نیز مربوط به تماس و شکایات مردمی با ۱۲۴ است.

سعیدی تأکید کرد: در این بازه زمانی ۸ بازرسی از کارخانه‌های آرد، ۱۱ بازرسی غلات و ۲۱۳ مورد بازرسی از واحد‌های پخت نان بربری، ۵۷۶ بازرسی واحد پخت لواش، ۶۷۲ بازرسی از سنگکی‌ها، ۲۷ بازرسی از تافتون و ۱۷ مورد نیز از واحد‌های پخت نان فانتزی بازرسی و نظارت انجام شده است.

مسئول بازرسی و نظارت بر واحد‌های صنفی و تولیدی جهاد‌ کشاورزی استان همدان، افزود: از مجموع تماس‌های روزانه با ۱۲۴ که از طرف مردم طرح شکایت می‌شود روزانه ۲۰ تا ۳۰ مورد مربوط به واحد‌های صنفی تولیدی زیر‌مجموعه جهاد‌کشاورزی است.

سعیدی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ارزش ریالی بازرس‌های منجر به تخلف کشف شده توسط جهاد‌ کشاورزی ۱۸ میلیارد تومان است که بیش از ۹۹ درصد آن به حیطه وصول در‌آمده است.

وی همچنین با اشاره به تعداد گشت‌های مشترک انجام شده توسط جهاد‌کشاورزی با سایر متولیان نظارت و بازرسی اشاره کرد و گفت: ۵۸ گشت مشترک با تعزیرات حکومتی، ۳۵۹ مورد با اتحادیه‌های صنفی، ۱۲مورد با علوم‌پزشکی، ۷۹ مورد با فرمانداری همدان، ۱۸ مورد با نیروی‌انتظامی، ۱۵مورد با بخشداری همدان، ۱۰ مورد با دامپزشکی، ۱۳ مورد با تیم بازرسی استانداری،۴۶ مورد نیز با صمت انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *