استاندار همدان گفت: به دنبال آن هستیم بیش از ۱۹۰۰ اثر باستانی همدان را که در نوع خودشان کم‌نظیر و یا بی‌نظیر هستند در فهرست آثار ملی ثبت کنیم.

علیرضا قاسمی‌فرزاد پیش از ظهر  امروز در نشست با رییس بنیاد ایران شناسی ضمن تبریک هفته بسیج بیان کرد: اگر بخواهیم از قدیمی‌ترین شهرهای ایران نام ببریم باید به شهر همدان اشاره کنیم و طبق گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی همدا،ن ستون فقرات تمدن بشری می‌باشد و از ابتدا در این شهر سکنه وجود داشته است و از جمله اسنادی که این گفته را به اثبات می‌رساند می‌توان به هگمتانه اشاره کرد که مقدمات جهانی شدن این بنای ارزشمند فراهم شده است که در آبان سال آینده به پایان می‌رسد.

وی ضمن اشاره به این موضوع که سرشت ایرانی‌ها سرشتی پاک است، افزود: نهاد و سرشت ایرانیان پاک بوده و ایرانیان هیچ‌‌گاه بت‌پرست نبوده‌اند و تشیع که یکی از مکاتب ناب اسلامی است در همین جا رشد پیدا کرده است و چقدر با ظرافت و هوشمندانه این کار انجام شده است.

استاندار همدان با بیان این نکته که استان همدان دارای آثار تاریخی فراوانی است،  تصریح کرد: آن چیزی که ما در همدان به دنبال آن هستیم ثبت آثار باستانی همدان است که بیش از ۱۹۰۰ اثر هستند که هر کدام در نوع خودشان کم‌نظیر و یا بی‌نظیر هستند که با استقرار دفتر بنیاد ایران‌شناسی در استان شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه خواهیم بود تا از این طریق بتوانیم آگاهی‌سازی‌های مدنظر را در زمینه‌های ذکر شده داشته باشیم.

 معاون سیاسی استاندار: ما آمادگی کامل برای حمایت از برنامه‌های ایران‌شناسی را داریم

حسن رضانیا، نیز در این نشست گفت: به دلیل اهمیت بالای موضوع ایران و ایران‌شناسی استان همدان آمادگی انجام هر برنامه پیشنهادی از سمت بنیاد ایران‌شناسی کشور را دارد.

وی تصریح کرد: بنیاد ایران‌شناسی یکی از مهم‌ترین مراکز موجود در کشور است و نباید آن‌را کم اهمیت شمرد، چرا که رهبر معظم انقلاب اسلامی پشتوانه این بنیاد می‌باشد و باید به این سازمان ارج نهاد.

معاون سیاسی استاندار همدان‌ در ادامه سخنانش افزود:هیچ فردی در کشور به اندازه مقام‌ معظم رهبری به موضوع تاریخ و پیشینه ایران اهمیت نمی‌دهد و این مسئله برای ایشان بسیار مهم است و طبق گفته رئیس جمهور باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای گسترش این مسئله استفاده کنیم.

رضانیا با اشاره به اهمیت گسترش برنامه‌های بنیاد ایران‌شناسی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این موضوع است که با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود این کار انجام گیرد تا بدین وسیله شاهد گسترش آگاهی مردم عزیزمان نسبت به موضوع هویت خودشان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *