شش هزار و ۹۹۲ زوج نیز در صف انتظار برای دریافت تسهیلات هستند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد صبح امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان استان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که فرصتی برای دشمن ایجاد شود تا برنامه‌های خود را پیش ببرد گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته با صلابت و قدرت تمام، در دنیا نقش‌آفرینی کند.

استاندار همدان با بیان اینکه باید به جوانان میدان دهیم و با تنگ‌نظری‌ها راه رشد پیشرفت آن‌ها را نبندیم اظهار کرد:  ضرورت دارد فضا و زمینه‌های لازم برای بروز و ظهور استعداد جوانان مهیا شود. برنامه‌ها و تدابیری در راستای فراهم کردن ازدواج آسان در دستور کار قرار گرفته است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه  انتظار مردم این است که حداکثر توان را به کار بگیریم تا مسائل و مشکلات جوانان حل و فصل شود گفت: باید در اقدامی گسترده، مروج فرهنگ ازدواج آسان در سطح جامعه باشیم.

  افزایش مراکز ازدواج در دولت سیزدهم  

 مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۲۶ هزار و ۴۲۲ نفر جهت دریافت تسهیلات ازدواج ثبت نام کرده اند که تاکنون ۸۰ درصد از این تعداد تسهیلات ازدواج را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: در ۱۱ ماهه امسال امسال به ۱۹ هزار و ۵۰۰ زوج جوان در استان همدان تسهیلات ازدواج پرداخت شده است ضمن اینکه شش هزار و ۹۹۲ زوج نیز در صف انتظار برای دریافت وام هستند.

حقیقی ادامه داد: حداقل تسهیلات پرداختی برای زوج ها ۱۲۰ میلیون تومان است که این رقم برای خانواده شهدا ۲۴۰ میلیون و جوانان زیر ۲۳ سال نیز ۳۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به افزایش سازمان های مردم نهاد جوانان گفت: سال ۱۴۰۰، ۱۶۶ سازمان مردم نهاد در استان فعالیت می کردند که امسال این تعداد به ۱۷۶ سمن افزایش یافته است و این سازمان ها در ۱۵ حوزه مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به سه برابری برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان در استان گفت: سال گذشته تنها ۲۲ ستاد سامان دهی در سطح استان برگزار شده بود که امسال تاکنون این تعداد به ۷۵ مورد افزایش داشته است.

این مسئول در ادامه به افزایش مراکز ازدواج در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: قبل از دولت سیزدهم تنها ۵ مرکز مشاوره ازدواج با مجوز وزارت ورزش و جوانان در همدان فعالیت می کردند که امروز این تعداد به ۱۲ مرکز افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *