معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: استان همدان به روی سرمایه گذاران صنعت گردشگری آغوش باز کرده و در تلاش برای توسعه این صنعت می باشد.

سید مجتبی حسینی گفت: با جهانی شدن هگمتانه مسیر گردشگری همدان تحول عظیمی پیدا می کند که به سرمایه گذاران پیشنهاد می دهیم برای شروع فعالیت های اقتصادی محور در گردشگری استان همدان اقدام کنند.

وی افزود: بناها و آثاری که جهانی می شوند یک نقطه عطف برای جذب گردشگر به خصوص گردشگران خارجی است که همدان با دارا بودن تاریخ و هویت چند هزار ساله از این دست بناها کم ندارد بر همین اساس جهانی شدن هگمتانه را راه شروعی می‌دانیم برای ثبت دیگر آثار تاریخی استان که می تواند جاذبه گردشگر پذیر مهمی را نه تنها در همدان بلکه غرب کشور ایجاد کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه استان همدان با سه غرفه در شانزدهمین نمایشگاه گردشگری حضور پیدا کرده است، تاکید کرد: از آنجا که قرار است همدان پایلوت گردشگری شهر کودک شود امسال شهرداری همدان با در نظر گرفتن فضایی اختصاصی در نمایشگاه حاضر شده تا یکی از مهم ترین ظرفیت های این پایلوت یعنی پارک ۲۵۰ هکتاری اکباتان را به بازدیدکنندگان معرفی کند.

حسینی ادامه داد: عمده فعالیت همدان در نمایشگاه با تمرکز بر روی بحث سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی شکل گرفته که بر اساس این رویکرد دفترچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان همدان در معرض عموم مردم و سرمایه‌گذاران داخلی و دیگر کشورها قرار گرفته است.

حسینی با اشاره به اینکه گردشگری همدان نیازمند برند سازی گستره تری است، گفت: برندینگ در گردشگری یکی از مهم‌ترین دارایی‌های هر کسب‌وکار مسافرتی است که می‌تواند موفقیت یا شکست آن کسب‌وکار را در بازار رقم بزند.

وی تاکید کرد: اگر شرکتی در برندینگ گردشگری خود موفق باشد، می‌تواند قلب مسافران را تصاحب کند؛ اما اگر در این مسیر موفق نشود، بدون شک هیچگاه گردشگران متوجه حضور او در صنعت سفر و ارزشی که ارائه می‌دهد، نخواهند شد.

معاون اقتصادی استاندار همدان با تاکید بر تسهیل در صدور مجوزهای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، گفت: پیچ و خم های اداری روند ایجاد فرصت های سرمایه گذاری را کند می کند که همدان سعی دارد با رفع بروکراسی های اداری مسیر را برای سرمایه گذاران این صنعت در استان مهیا کند.

حسینی با اشاره به اینکه تسهیل مجوزهای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بسیار مهم است، افزود: از مسئولان مربوطه خواست تا سرمایه گذاران گردشگری را مورد حمایت ویژه قراردهند چرا که اگر سرمایه گذار در پیچ و خم های بروکراسی اداری سردرگم و بلاتکلیف بمانند انگیزه خود را از دست خواهد داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در همین سال‌های اخیر همدان به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور تبدیل شده و در سبد گردشگری مردم کشور قرار دارد، گفت: این اتفاق یک ظرفیت ویژه برای سرمایه گذاری گردشگر محور در همدان به شمار می رود که باید شرایط را با حذف موانع و ترمزگیرها برای سرمایه گذاران بهتر و بیشتر فراهم شود.

وی تاکید کرد: به لحاظ میراثی در حوزه ثبت های ملی آثار تاریخی، مرمت و صنایع دستی آمار کمی و کیفی ما در همدان بسیار قابل و پر محتوا است که ادعا داریم همدان در مقایسه با استان های برخوردار از چنین شرایطی جزو استان های مطرح کشور است.

حسینی همچنین به پرداخت تسهیلات کم بهره نیز به سرمایه گذاران گردشگری به عنوان یک مشرق اشاره کرد و افزود: تلاش می‌شود تا از افرادی که برای رونق گردشگری در همدان به میدان می آیند و دغدغه توسعه این بخش را دارند تا جایی که امکان دارد حمایت های دولتی خود را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *