ستاد پایش کیفیت و کمیت به‌منظور کنترل‌ کیفی و مقابله با هرگونه کم فروشی جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم راه‌اندازی شد و پرونده متخلفان به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

جعفر امیری پریان مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: نمونه‌برداری از سطح بازار و واحدهای تولیدی به طور مرتب انجام و داده‌ها به واحد اوزان کشور ارسال می‌شود که این موضوع نشان از هدفمندی و تاکید سازمان ملی استاندارد و مجموعه دولت بر امر کم‌فروشی دارد.

وی با تاکید بر پیگیری جدی کم فروشی،گفت: در صورتی که در گزارش‌های فنی محرز شود ترازوی فروشندگان و یا سودجویان از دقت کافی برخوردار نیست به‌طور قطع برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

مدیرکل استاندارد استان همدان عنوان کرد:طبق تاکید رئیس جمهور رصد کم‌فروشی و نظارت بر آن بدون کمترین ملاحظه انجام می شد وهمچنین از کم‌فروشی و تولید یا توزیع کالای بی‌کیفیت و غیراستاندارد نیز جلوگیری می شود.

امیری پریان اظهار داشت: سامانه ۱۵۱۷ اداره کل استاندارد به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش و شکایات مردمی در زمینه کالاهای غیر استاندارد است و شکایت های مردمی در این سامانه ثبت و در اسرع وقت برای رسیدگی در اختیار کارشناسان مربوطه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه در صورت عدم گواهی استاندارد بیمه آسانسور موضوعیت ندارد، گفت: ساختمان‌های خصوصی که گواهی استاندارد ندارد، باید به سازمان استاندارد مراجعه کنند.

مدیرکل استاندارد استان همدان با تأکید بر اهمیت استانداردسازی بتن و مصالح ساختمانی، اظهار کرد: استفاده از بتن و مصالح استاندارد در ساخت و سازها بسیار موثر است بنابراین کوتاهی در این امور ترک فعل محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *