مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان گفت: از روز چهارشنبه ۱۴ دی‌ماه بارش برف و باران در استان همدان آغاز می‌شود.

محمدحسن باقری شکیب با بیان اینکه تا روز چهارشنبه هوای سرد در استان حاکم است، اظهار داشت: از اواسط روز چهارشنبه یک سامانه بارشی وارد استان می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت این سامانه بارشی در نقاط جنوبی و غربی استان بیشتر است، تصریح کرد: بارش‌های جنوب استان به صورت برف و باران و بارش‌های مناطق شمالی استان به شکل برف خواهد بود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی تا صبح روز جمعه در استان ادامه دارد، گفت: با خروج سامانه بارشی، هوای استان سردتر خواهد شد.

    باقری شکیب با بیان اینکه دیشب شهرستان رزن با حداقل دمای منفی ۱۳ درجه به عنوان سردترین شهرستان استان گزارش شده است، افزود: حداقل دمای شهرستان همدان نیز منفی ۱۲ درجه ثبت شده است.

    وی با اشاره به اینکه این دماها تا روز چهارشنبه حفظ می‌شود، تصریح کرد: در طول فعالیت سامانه بارشی، از شدت سرمای هوا کاسته می‌شود.

    مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های بلندمدت و فصلی، مقدار بارندگی در دی‌ماه امسال در حد نرمال خواهد بود، گفت: اما از نظر میانگین دما، بین نیم تا یک درجه گرم‌تر از نرمال پیش‌بینی شده است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *