استاندار همدان گفت: تاکنون ۱۷۴ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته و اختصاص ۲۰۰ هکتار دیگر نیز در دست اقدام است که مجموع آن به ۳۷۴ هکتار می رسد.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در بیست و دومین جلسه شورای تامین مسکن استان که با حضور اعضای شورای تامین مسکن برگزار و  آخرین وضعیت تامین زمین و واگذاری آن در شهرهای استان مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت:بر اساس گزارش‌های ارائه شده، وضعیت طرح نهضت ملی مسکن، در اکثر شهرهای استان، تعیین تکلیف شده است. 

وی افزود: در پی اقدامات صورت گرفته، ۱۷۴ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافته و اختصاص ۲۰۰ هکتار دیگر نیز در دست اقدام است.

 قاسمی فرزاد گفت: با توجه سیاست‌های دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در راستای انجام و اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور، مقرر شده، اعتباراتی برای خرید زمین تامین  در اختیار قرار گیرد، می‌توانیم اراضی مورد نیاز را خریداری و سپس به طرح نهضت ملی مسکن اضافه کنیم.

استاندار همدان با بیان اینکه ضمن حفظ محیط زیست و نگهداری از زمین‌های حاصل‌خیز، از ظرفیت‌های استان در راستای تکمیل طرح نهضت ملی مسکن استفاده می‌شود ابراز داشت:اعضای شورای تامین مسکن استان مکلف هستند مسائل و موانع طرح نهضت ملی مسکن در استان را ظرف یک ماه آینده تعیین تکلیف کنند.

 وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی و انسجام خوبی که بین دستگاه‌های اجرایی استان وجود دارد، طرح نهضت ملی مسکن در‌ کمترین زمان ممکن تکمیل و به پایان خواهد رسید.  

در بیست و دومین جلسه شورای تامین مسکن استان، گزارشی از پیشرفت فیزیکی پروژه‌های اجرایی طرح نهضت ملی مسکن(ستاد فرمان امام و بنیاد مسکن)، آخرین اراضی قابل توافق جهت طرح نهضت ملی مسکن، وضعیت ثبت‌نام و پالایش پروژه‌های نهضت ملی مسکن مورد بررسی قرار گرفت و در‌پایان دستگاه‌های اجرایی گزارشی از مصوبات جلسه پیشین شورای مسکن و آخرین اقدامات انجام شده را ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *