به دنبال استعفای عضو شورای شهر همدان مراسم تحلیف عضو جدید دوره ششم در صحن یک صد و سی‌ و هفتم و با حضور نماینده فرمانداری برگزار شد.

در صحن ۱۳۷ شورا و با حضور نماینده فرمانداری و اعضا، علی رضایی نفر اول علی‌البدل برای حضور در شورای ششم سوگندنامه خود را قرائت کرد و جایگزین سعید نظری شد.

در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات سعید نظری در بیش از یک سال گذشته اظهار داشت: وی در این بازه زمانی و در جایگاه نایب رئیسی و ریاست مرکز پژوهش‌ها فعالیت‌های خوب، خالصانه و قابل تقدیری داشته است. 

محمود مسگریان با بیان این که سعید نظری همواره در جلسات شورا در راستای تحقق اهداف تعیین شده شورا نظرات و گام‌های موثری برداشت، گفت: وی علی‌رغم میل باطنی و به دلیل مسائل شخصی و اداری مستعفی و در جایگاه جدید در خدمت مردم خواهد بود.

وی با خیر مقدم به عضو جدید شورا بیان کرد: امید است علی رضایی به عنوان عضو جدید با کوله‌باری از تجربه منشاء خیر و برکات بسیاری برای شهر و شهروندان باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان افزود: در دوره ششم شورای شهر در تلاش هستیم با حفظ وحدت و همگرایی و با هدف خدمت به مردم و انجام وظایف در راستای توسعه و پیشرفت شهر حرکت کنیم.   

عملکرد ادوار شورا در حد انتظار شهروندان نبوده است 

عضو شورای اسلامی شهر همدان در اولین جلسه خود در صحن شورای شهر با بیان اینکه پارلمان‌های شهری برآمده از آرا مردمی است، اظهار داشت: رهبر کبیر انقلاب مجلس شورای اسلامی را عصاره فضایل ملت خوانده بودند و در سطح کوچک‌تر این مطلب در خصوص پارلمان شهری نیز صادق است.

علی رضایی جایگاه شورای شهر را بسیار مهم دانست و گفت: دنبال کردن مطالبات و دغدغه‌های مردم و صیانت از این جایگاه وظیفه اعضای شورای شهر است.

وی بیان کرد: شورا محل سوءتفاهم است، چرا که همه اعضا برآمده از یک رقابت هستیم که در این جایگاه رفتار، کردار و تعامل‌های ما می‌تواند موجب تقویت و یا سوءتفاهم شود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه نحوه تعامل و رفتار اعضای شورا با زیرمجموعه مدیریت شهری بسیار حساسیت‌برانگیز است، افزود: این مهم باید مد نظر همه اعضا در تصمیم‌گیری‌ها قرار گرفته و منافع مشترک و کلی به صلاح شهر نادیده گرفته نشود.

رضایی در ادامه با تأکید بر اینکه باید در به‌کارگیری مفاهیم و کلمات دقت نظر داشته باشیم، تصریح کرد: این مهم به ویژه در صحن شورا باید مورد توجه باشد، چرا که کلمات استخدامی برای بیان مقصد و مقصود بر شنونده اثرگذار است.

وی با بیان اینکه نخبگان جامعه و افراد آگاه و دنبال کننده مسائل، معتقدند عملکرد ادوار شورا در حد انتظار شهروندان نبوده است، ادامه داد: معتقدم نظر نخبگان به عملکرد شورا بازمی‌گردد و در صورت عملکرد درست این دیدگاه ایجاد نمی‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه بسیاری از ظرفیت‌های قانونی پیرامون شورا نیز هنوز محقق نشده است، خاطرنشان کرد: گلایه‌مندی‌هایی از عدم تصویب مواردی وجود دارد که بسیاری از این ظرفیت‌ها معطل مانده است.

رضایی یادآور شد: عدم تصویب طرح جامع از جمله موارد گلایه‌مندی بوده و حتی بحث مسکن را نیز به این موضوع نسبت می‌دهند.

وی تحقق شفافیت، شهر الکترونیک و سرمایه‌گذاری را از دیگر مطالبات مردمی و جامعه نخبگانی برشمرد و اظهار کرد: باید دید شهرداری و مناطق چه گام‌هایی به منظور تحقق این موارد برداشته‌اند و شهرداری تا چه میزان در افزایش بودجه عمرانی و کاهش بودجه جاری موفق عمل کرده است. 

نماینده فرمانداری همدان نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش‌های هیئت رئیسه و اعضای شورای شهر، تصریح کرد: با استعفای سعید نظری و موافقت اعضای شورا از علی رضایی نفر اول علی‌البدل به عنوان عضو جدید دعوت شد تا در صحن شورا سوگند یاد کند.

زارعی با اشاره به طرح موضوع استعفای عضو سابق و دعوت از عضو علی‌البدل در کمیته انطباق، یادآور شد: این موضوع در جلسه روز گذشته کمیته انطباق بررسی و در نهایت حضور عضو جدید مورد موافقت قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *