معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: توزیع انواع سرم، آنتی بیوتیک و داروهای سرماخوردگی در داروخانه‌ها آغاز شده و وضعیت نسبت به قبل بهتر شده است.

قدرت‌الله رستمی با بیان اینکه توزیع دارو در داروخانه‌ها در حال انجام است، اظهار داشت: مردم برای اطلاع از موجودی داروخانه‌ها و دسترسی سریع به داروی مورد نظر خود با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

وی افزود: این سامانه به عنوان یک راهنما برای بیماران است که در آن کارشناسان، علاوه بر مشاوره دارویی، به بیمار اعلام می‌کنند که داروی مورد نظرشان در کدام داروخانه‌ها موجود است‌.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه قیمت داروهای نسخه نویسی شده گران نشده است، تصریح کرد: اما در صورتیکه بیماران بخواهند دارو را بدون نسخه و تجویز تهیه کنند باید مبلغ بیشتری پرداخت کنند‌.

رستمی با بیان اینکه وضعیت شرکت‌ها و داروخانه‌ها را بررسی کردیم، گفت: اوضاع تولید خوب است و خوشبختانه در استان ما احتکار وجود نداشته است.

وی با اشاره به اینکه با کم شدن شیوع بیماری‌های فصلی و آنفلوانزا، وضعیت عرضه دارو بهتر می‌شود، اظهار داشت: قبلا توزیع سرم در بخش خصوصی کمتر بود و بیشتر سهمیه به بیمارستان‌ها اختصاص می‌یافت، اما اکنون شرایط بهتر شده و کمبودی در زمینه سرم احساس نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *