عضو شورای شهر همدان گفت: تعریف پروژه های عمرانی بر اساس نیاز واقعی و ملاحظه اولویت ها، احداث نانسرا جهت عرضه نان سنتی و مرغوب، بازسازی و تعمیر پل های عابر پیاده از سیاست های مدنظر شورای شهر همدان در بودجه سالجاری است که مورد توجه قرار نگرفته است.

حجت‌الاسلام ناصرصفری‌افلاکی در نطق پیش از دستور خود در جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان در اشاره به نامه تذکرات خود به شهرداری خطاب به شهرداری اظهار داشت: در حالی که شواهد نشان می دهد که بزرگترین مانع تحقق و اجرایی شدن طرح های شورای اسلامی شهر، خودِ شهرداری است، القای وجود دشمن فرضی در محافل مختلف توسط شهرداری، هیچ توجیهی ندارد! صفری افلاکی افزود: چنانچه واقعا جایی یا کسی در امور شهرداری، کارشکنی و مانع تراشی می نماید شهرداری، آن را کتبا به شورا اعلام نماید. وی ادامه داد: بدیهی است که شورای اسلامی در راستای مشی انقلابی خود با هرگونه قانون شکنی یا مانع تراشی های بیرونی مقابله خواهد کرد.

افلاکی با اشاره به ماده ۸۳ قانون شوراها، اظهار کرد: مبتنی بر این ماده قانونی، تذکراتی به شهردار در دو بخش تذکرات کلی و تذکرات موردی و مصداقی ابلاغ شده است که شهرداری باید در اسرع وقت به این موارد و موضوعات پاسخ دهد.

وی لزوم تسریع در اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر و پاسخ به مکاتبات شورا را از مهمترین این تذکرات عنوان کرد و اظهار داشت: بسیاری از مکاتبات شورا با شهرداری بی پاسخ مانده است که ضروری است شهرداری در رفع این قصور غیرقابل توجیه، فورا اقدام کند.

صفری افلاکی با اشاره به بخش دیگر از تذکرات بخش اول اظهار داشت: به شهردار تذکر داده شد که لازم است شهرداری به سیاست های مصوب بودجه ۱۴۰۱ ابلاغی شورای شهر توجه داشته باشد.

 وی در ادامه به بخشی از این سیاست ها اشاره کرد و گفت: ارزیابی تاثیرات اجتماعی پروژه های کلان شهری (پیوست نگاری فرهنگی)، اعمال سیاست‎های محله محوری و رویکرد مسجدمحوری و استفاده از ظرفیت گروه های جهادی، تهیه برنامه فرهنگی برای تمامی عرصه های مدیریت شهری و هزینه کرد بودجه فرهنگی شهرداری به صورت محله محور، برون سپاری فعالیت های فرهنگی و فرهنگسراها و تعمیر فرهنگسراها، انجام مطالعات و طراحی اولیه طرح توسعه فضایی امامزادگان و گسترش اماکن مذهبی از جمله سیاست های مصوب بودجه ۱۴۰۱ ابلاغی به شهرداری همدان است.

وی در ادامه افزود: تعمیر، تجهیز و گسترش زمین های ورزشی محلات و تقویت بودجه ورزش شهروندی، کاهش وابستگی بودجه به فروش ملک، پرهیز از جذب نیروهای غیر ضرور و غیر متخصص (و لزوم کنترل ورودی های غیر مستقیم)، توجه ویژه به اقتصاد فرهنگ و هنر، تدوین طرح جامع فرهنگی با همکاری سایر دستگاه ها، تعریف پروژه های عمرانی بر اساس نیاز واقعی و ملاحظه اولویت ها، احداث نانسرا جهت عرضه نان سنتی و مرغوب، بازسازی و تعمیر پل های عابر پیاده از دیگر سیاست های مدنظر شورای شهر همدان در بودجه سالجاری است که مورد توجه قرار نگرفته است!

 کم  توجهی شهرداری به طرح همیاران محلات  

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان، طرح همیاران محلات را از جمله موضوعات مهمی دانست که شهرداری نسبت به آن کم توجهی کرده است و اظهار کرد: می بایست این طرح احیا شده و سطح فعالیت دبیرخانه همیاران محلات ارتقا یابد.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از تذکرات به شهرداری این است که چرا تحقق ردیف بودجه های فرهنگی به صورت متوازن صورت نگرفته است، به صورتی که برخی ردیف ها با بودجه کلان، همچون فوتبال تحقق ۱۰۰ درصدی داشته اما برخی دیگر همچون بودجه ۵۰۰ میلیونی کمک به مساجد تنها ۲۰ درصد تحقق یافته است!

 وی در ادامه تصریح کرد: شاهد هستیم که بودجه ورزشی به صورت عادلانه ای توزیع نمی شود و ضروری است که شهرداری در راستای توزیع عادلانه بودجه ورزشی بین ورزش شهروندی و همه رشته های ورزشی قدم های بزرگی بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *