مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به کاهش دما در این استان گفت: از روز جمعه یک سامانه بارشی نسبتا فعال وارد استان همدان می‌شود.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: از پنجشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱ بارش‌های پراکنده باران در استان همدان آغاز می‌شود و در روزهای جمعه و شنبه بر شدت آن افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت بارش‌ها در نقاط جنوبی استان بهتر خواهد بود، تصریح کرد: ریزش‌ها در ارتفاعات استان به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در استان تا عصر روز یکشنبه ۲۲ آبان ادامه دارد، گفت: معمولا عمده بارش‌های استان در نیمه دوم سال، از ۱۵ آبان به بعد آغاز می‌شود‌.

باقری شکیب از کاهش دما در استان خبر داد و اظهار داشت: دیشب شهرستان‌های همدان و بهار با حداقل دمای منفی ۴ درجه به عنوان سردترین نقاط استان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های نهاوند و اسدآباد هم با حداکثر دمای ۱۸ درجه به عنوان گرمترین شهرستان‌های استان ثبت و گزارش شده است، گفت: از فردا به خاطر ابرناکی هوا، حداقل دمای شهرستان‌ها تا حدودی افزایش پیدا‌ می‌کند.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از کاهش بارندگی‌ها در مهر ماه امسال خبر داد و تصریح کرد: مهر ماه امسال در مقایسه با آمار بلند مدت، ۱۰ درصد کاهش بارندگی داشته است.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *