با وجود اینکه قیمت مصوب هر کیلو مرغ ۶۳ هزار تومان اعلام شده اما برخی واحدهای متخلف‌، این کالای پرمصرف را با نرخ ۶۷ تا ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

چند روزی از اعلام قیمت مصوب مرغ با نرخ کیلویی ۶۳ هزار تومان می‌گذرد، اما متاسفانه برخی واحدهای صنفی گرانفروشی کرده و مرغ را با نرخ بالاتر از حد مصوب به مشتری عرضه می‌کنند.

به منظور رسیدگی به این موضوع با رئیس اتحادیه مرغ فروشان همدان تماس گرفتیم تا علت گرانفروشی واحدها و نحوه برخورد با آن را جویا شویم.

جواد عاشوری اظهار داشت: در نقاط حاشیه‌ای شهر مواردی از تخلف واحدها و گرانفروشی گزارش شده که پیگیر آن هستیم.

وی با بیان اینکه نظارت بازرسان ما بیشتر در واحدهای نقاط مرکزی شهر انجام می‌شود، تصریح کرد: این موضوع سبب سوء استفاده فروشان محلی و حاشیه‌ای شده است.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با اشاره به اینکه بدون شک نمی‌توان روزانه همه واحدهای مرغ فروشی را رصد کرد، عنوان کرد: اما ارائه گزارش‌های مردمی از تخلفات واحدهای صنفی، برای ما بسیار کمک کننده است‌.

عاشوری با تاکید بر اینکه قیمت مصوب مرغ برای مصرف کننده ۶۳ هزار تومان است، اظهار داشت: فروش به نرخ بالاتر از این مبلغ تخلف است و هیچ بهانه‌ای هم پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند، گفت: جریمه سنگینی در انتظار گران‌فروشان است.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با اشاره به اینکه هرکیلو مرغ با نرخ ۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان به مرغ فروشی‌ها تحویل داده می‌شود، افزود: متاسفانه برخی واحدها به صورت خودسرانه قیمت را تا ۷۰ هزار تومان کشانده‌اند.

عاشوری با تاکید بر اینکه هیچ گونه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد، گفت: در حال حاضر تقاضای خرید کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: روزانه ۴۰ تا ۵۰ تن مرغ گرم وارد بازار می‌شود و علاوه بر آن، توزیع مرغ منجمد هم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با بیان اینکه قیمت هر کیلو مرغ منجمد ۴۷ هزار تومان است، اظهار داشت: واحدهای متقاضی می‌توانند برای دریافت حواله مراجعه کنند.

    عاشوری در بخش دیگری از گفت‌و‌گو به ایجاد ثبات در بازار تخم‌مرغ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم‌مرغ برای مصرف کننده، ۴۰ هزار تومان است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *