استاندار همدان با بیان اینکه کشاورزان از پیشگامان عرصه جنگ اقتصادی هستند، گفت: یاری‌گری کشاورزان در آبرسانی به مردم همدان در تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد.

علیرضا قاسمی فرزاد در آیین تجلیل از کشاورزان و همیاران مردم در طرح آبرسانی به همدان، با بیان اینکه دشمن ناراحت این است که کشور ما به سوی تمدن بزرگ اسلامی در حرکت است، اظهار داشت: ایران اسلامی ثابت کرده که یکی از قدرت‌های مطرح در منطقه و جهان است.

وی با تاکید بر اینکه همت و توان دولت سیزدهم برای انجام پروژه‌ای که ۱۷ سال بر روی زمین مانده بود، قابل تقدیر است، تصریح کرد: تکمیل تصفیه‌خانه مهاجران در حال انجام است و اگر تجهیزات آن آماده و نصب شود، می‌توانیم ۳۶۰۰ لیتر آب در ثانیه تصفیه کنیم. 

استاندار همدان گفت: با توجه به اقداماتی که انجام شده، تصفیه‌خانه مهاجران ظرف ۳ ماه آینده، تکمیل و راه‌اندازی می‌شود. 

قاسمی فرزاد با بیان اینکه‌کشاورزان، سخاوتمندانه و داوطلبانه، در جریان بحران کم‌آبی، آماده همکاری و هم‌یاری به مردم شهر همدان شدند، عنوان کرد: کشاورزان، از مایه حیات خود چشم‌پوشی کردند تا هم‌استانی‌های خود تشنه نمانند و دچار مشکل نشوند.

 وی با اشاره به اینکه بی‌‌شک مردم همدان قدردان و قدرشناس اقدام خداپسندانه‌ کشاورزان هستند، گفت: در مقابل همیاری کشاورزان، وزیر محترم نیرو قول دادند تا به آن‌ها پروانه افزایش ۲۰ درصدی ارائه ‌شود که پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهیم.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه دولت حامی و پشتیبان کشاورزان است، تصریح کرد: اگر در مسیر فعالیت کشاورزان دچار مشکل و موانعی شوند، زمینه حل و برداشتن آن را فراهم می‌کند. 

قاسمی فرزاد افزود: کشاورزان می‌توانند با تغییر الگوی کشت میزان بهره‌وری از آب و خاک و به دنبال آن تولید را چند برابر کنند و، همچنین میزان مصرف آب را به طور چشم‌گیری کاهش دهند.

وی گفت: از همراهی و همکاری اصحاب رسانه که کوشش کردند در این مدت با پوشش لحظه‌ای اخبار و اطلاع‌رسانی آخرین وضعیت پروژه آبرسانی به شهر همدان، توانستند نگرانی‌های مردم را کاهش دهند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *