مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از کاهش دمای ۱۰ درجه‌ای هوا در استان تا روز پنجشنبه خبر داد.

محمد حسن باقری شکیب با بیان اینکه در روزهای پایانی هفته هوای سردی را تجربه خواهیم کرد، اظهار داشت: در روز پنجشنبه دمای هوا نسبت به امروز حداقل ۱۰ درجه سردتر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در روز پایانی هفته، حداقل دمای بعضی شهرستان‌های استان به منفی ۳ درجه هم می‌رسد، تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی های فصلی، دمای هوا در آبان ماه بین نیم تا یک درجه، گرمتر از نرمال خواهد بود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از ورود سامانه بارشی به استان خبر داد و گفت: امروز و فردا یک سامانه بارشی ضعیف در استان فعالیت می‌کند که در برخی ساعات سبب بروز رگبار باران و رعد و برق خواهد شد.

باقری شکیب با بیان اینکه بارش‌ها در ساعات بعد از ظهر شروع می‌شود، عنوان کرد: در مناطق جنوبی استان، وضعیت بارندگی بهتر از سایر مناطق استان است.

وی با اشاره به اینکه مقدار بارش‌های آبان ماه امسال در حد کمتر از نرمال پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: اما از نیمه دوم آذرماه وضعیت بارندگی‌ها نرمال می‌شود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان به وضعیت دمای استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت، نهاوند با حداکثر دمای ۲۲ درجه به عنوان گرمترین شهرستان استان و قهاوند با حداقل دمای ۶ درجه به عنوان خنکترین نقطه استان گزارش شده است.

باقری شکیب درباره وضعیت دمای شهرستان همدان در ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: در روز گذشته دمای همدان بین ۹ و ۲۱ درجه در نوسان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *