رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: براساس تعهدات ایجاد شده تا پایان امسال ۲۵ هکتار کشت گلخانه ای به این استان افزوده می‌شود.

رضا بهراملو اظهار داشت: مصرف آب در کشت گلخانه‌ای ۹۰ درصد صرفه جویی می‌شود برای همین علت توسعه این بخش یکی از بهترین گزینه‌ها برای مقابله با کم آبی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور تسهیلات خوبی در توسعه گلخانه‌ها به بخش کشاورزی اختصاص یافت، عنوان کرد:در حال حاضر ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در گلخانه ها مشغول به کار هستند اما این میزان کافی نیست و در تلاش هستیم تا ظرفیت بیشتری را در شهرستان‌های استان برای توسعه گلخانه‌ای فراهم کنیم.

بهراملو گفت: صادرات محصولات گلخانه ‌ای، یک بازار بزرگ و رو به رشد در تمام جهان است که استان همدان به دلیل پتانسیل خوبی که در این زمینه دارد می‌تواند صادرات خوبی داشته باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان تاکید کرد: مروری بر بازار صادرات محصولات گلخانه ‌ای در سال ۲۰۲۱ نشان داده است که این صنعت به شدت در حال رشد است و تا سال ۲۰۲۶ یکی از پررونق‌ترین بازارهای جهانی خواهد بود.

بهراملو با بیان اینکه امنیت غذایی و کیفیت بالای محصولات کشاورزی این روزها اهمیت ویژه ای دارد، بیان کرد: فناوری‌ های کشت گلخانه ‌ای می ‌تواند محصولات غذایی با کیفیت بالا را در تمام طول سال فراهم کند.

وی افزود: روش های صحیح آبیاری محصولات گلخانه ‌ای، کوددهی مناسب، به کارگیری مواد ارگانیک و نیروی کار متخصص، همه در صنعت گلخانه اهمیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *