دهیار روستای گردشگری ورکانه از برگزاری جشنواره پاییزه در این روستا خبر داد و گفت: هدف ما جذب گردشگر و معرفی محصولات تولیدی این روستا است.

رضا کرد ورکانه با اشاره به اینکه جشنواره پاییزه روستای ورکانه در روز ۱۴ مهرماه افتتاح می‌شود و تا پایان روز جمعه ۱۵ مهر، فعالیت می‌کند، اظهار داشت: هدف از برپایی این جشنواره، شناخته شدن بیشتر روستای هدف گردشگری ورکانه، معرفی محصولات کشاورزی غالب این روستا است.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت محصول گردو ورکانه بی‌نظیر و قابل مقایسه با گردو تویسرکان است، تصریح کرد: اما بسیاری از مردم و گردشگران از وجود این محصول در روستای ورکانه بی‌اطلاع هستند.

دهیار روستای ورکانه با بیان اینکه در این روستا واحدهای تولیدی مصنوعات چرم فعال است، عنوان کرد: ما می‌خواهیم با برگزاری این جشنواره، رسومات از رونق افتاده این روستا، مانند پخت نان محلی و مربای گل زرد را زنده کنیم. ساعت بازدید از جشنواره پاییزه ورکانه از ساعت ۱۱ ظهر تا ۷ ونیم شب در روزهای پنجشنبه و جمعه است.

دهیار روستای ورکانه با اشاره به اینکه در فصل تابستان ماهانه یک هزار و ۵۰۰ نفر از روستای ورکانه بازدید می‌کنند، اظهار داشت: اگرچه ورکانه روستای هدف گردشگری است اما از نظر زیرساخت‌ها مشکلاتی دارد که باید مرتفع شود.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *