مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: امسال هیچ کلاس درسی در مدارس استان همدان بدون معلم نیست.

محمود نقوی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های شبانه‌روزی در مناطق، نواحی و شهرستان‌های ۱۹ گانه و با حمایت‌های مسئولان استانی به جایی رسیدیم که در آغاز سال تحصیلی هیچ کلاس درسی بدون معلم شروع نشد.

وی با بیان اینکه امسال ۳۲۰ هزار دانش‌آموز در کلاس‌های درسی استان حاضر شدند، تصریح کرد: ممکن است نواقصی در برخی مدارس بوده باشد اما این مشکلات به صورت موردی است که اغلب به خاطر جا‌بجایی یا مباحث دیگر بوده است.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان همدان با تاکید بر اینکه همچنان کمبود نیرو به صورت موظف را داریم، عنوان کرد: قابلیت استخدام‌ چهار هزار نفر نیرو به صورت موظف ۲۴ ساعته در آموزش‌و‌پرورش وجود دارد.

نقوی با بیان اینکه برای رفع کمبود معلم در سال تحصیلی امسال از تدریس بازنشستگان تا ۲۴ ساعت، شاغلین تا ۱۴ ساعت سرباز معلمان، سرباز طلبه و تدریس عوامل آموزشی در شیفت‌های بعد از ظهر، کمک گرفتیم، گفت: اما در طول سال تحصیلی باید به دنبال افزایش کیفیت آموزش‌ها و جبران کمبود باشیم.

وی در بخش دیگری از گفت‌و‌گو به طرح امین اشاره کرد و اظهار داشت: تعیین تکلیف نیروهای انسانی پیش‌دبستانی، نیروهای نهضت و معلمان طرح امین مربوط به تیر ماه سال ۱۴۰۰ بوده است اما متاسفانه درباره معلمان طرح امین، آموزش‌و‌پرورش و حوزه علمیه بنا به دلایلی نتوانستند کاری انجام دهند و هیچ روحانی در قالب طلبه در آموزش و پرورش جذب نشده است.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان همدان افزود: اما پیگیر حل این موضوع هستیم و پرونده مربوط به آن تشکیل شده است. به دنبال مجوز از طریق وزارت آموزش‌و‌پرورش و سازمان امور استخدامی هستیم که از حقوق این عزیزان دفاع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *