نماینده مردم همدان در مجلس از نهایی شدن پروژه بیمارستان هزار تختخوابی همدان خبر داد و گفت:‌ خوشبختانه اقدامات لازم برای اجرای این طرح انجام و بسترهای آن فراهم شده ‌و منتظریم شرایط کلنگ‌زنی طرح فراهم شود.

حمیدرضا حاجی بابایی در شورای برنامه‌ریزی، توسعه و اقتصاد مقاومتی استان با تشریح وضعیت اقتصادی و ظرفیت‌های موجود برای فعال‌سازی اقتصاد اظهار داشت:‌ اگرچه تبصره ۱۶ اعتبار بسیار بالایی دارد اما هنوز طعم آن را خوب نچشیده‌ایم.

وی افزود: این تبصره با بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتباری که دارد باید برای مشاغل خرد و خانگی مصرف شده و انقلابی در استان ایجاد کند پس باید تلاش کنیم از ظرفیت آن استفاده بیشتری ببریم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی پروژه‌ها کارهای بزرگی انجام شده است ادامه داد:‌ سه سال است برای همدان ‌اجرای طرح تراموا مصوب شده اما هنوز شهرداری، شورای و نهادهای مربوطه نظر خود را درباره آن اعلام نکرده‌اند در حالی که باید یکبار بگویند این طرح را می‌خواهند یا نه. 

وی درباره طرح نهضت ملی مسکن و اجرای آن در همدان گفت:‌ در این بخش نیز برای اجرای طرح در همدان به ۳ هزار هکتار زمین نیاز داریم تا ۵۰ هزار واحد مسکونی ساخته بسازیم امر مهمی که همه از جمله شورای شهر، شهردار، مسکن و شهرسازی و.. باید برای اجرای آن کمک کنند. 

این مقام مسئول با ابراز نگرانی از تخریب خانه های حیاط دار و ساخت آپارتمان به جای آنها مطرح کرد:‌ یزد۶۰۰ هزار نفر جمعیت با ۱۲ هزار هکتار زمین دارد و این در حالی است که همدان با بیش از ۷۰۰ هزار نفر تنها ۵ هزار هکتاز زمین دارد.

وی همچنین از نهایی شدن پروژه بیمارستان هزار تختخوابی همدان خبر داد و بیان کرد:‌ خوشبختانه اقدامات لازم برای اجرای این طرح انجام و بسترهای آن فراهم شده ‌و منتظریم شرایط کلنگ‌زنی طرح فراهم شود.

حاجی بابایی درباره میزان اعتبارات عمرانی استان با بیان اینکه بودجه عمرانی استان ۷۹۳ میلیارد تومان بود که ۳۸۰ میلیارد تومان به آن اضافه شده است گفت: با این اقدام بودجه عمرانی استان ۴۸ درصد رشد داشته است. 

وی ادامه داد:‌ از دیگر موضوعاتی که باید مورد توجه باشد این است که در بخش آب و فاضلاب ۷۰ درصد شبکه را باید عوض شود چرا این شبکه فرسوده بوده و به همین دلیل نیز مشکلاتی در حوزه توزیع آب و دسترسی شهروندان به آب به وجود آمده است کما اینکه با شرایط پیش آمده فرصت مناسبی برای لایروبی سد اکباتان که یک سوم آن از گل و لای پر شده است به وجود آمده پس باید همدان کمک کنیم این کار انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *