به گزارش روابط عمومی، علی سهرابی بیدار در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از کارکنان ایثارگر و خانواده شهدای شرکت توزیع برق استان همدان با تأکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم‌ها برای یادآوری این است که بدانیم چه عزیزانی با از خودگذشتگی و فداکاری، امنیت امروز کشور را تامین کرده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای برقرسانی به چاه‌های آب استان و رفع مشکل آب همدان گفت: در حوزه آبرسانی به شهر همدان کارکنان این شرکت با تلاشی جهادی نسبت به تأمین برق مورد نیاز چاه‌های آب کشاورزی برای ورود آنها به شبکه آب استان اقدام کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به تأمین برق ۳۳ حلقه چاه و سه ایستگاه پمپاژ افزود: در این راستا ۱۸ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلوولت احداث و ۲۸ دستگاه ترانسفورماتور نصب شد.

وی عنوان کرد: همچنین برای برق‌رسانی به ایستگاه شماره سه پروژه آبرسانی بلند مدت به همدان نیز ۲۳ کیلومتر از شبکه برق این مسیر نیاز به اصلاح دارد که طی عملیات جهادی با حضور ۴۰ گروه عملیاتی مهر ماه اجرا می‌شود.

سهرابی‌بیدار گفت: برای انجام این عملیات بزرگ در حالت عادی نیاز به ۱۵ روز کار است که با اجرای این مانور بزرگ و حضور اکیپ‌های عملیاتی از سراسر استان طی ۶ ساعت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال با مدیریت پیک بار تابستان مشترکان خانگی استان، تابستان را بدون خاموشی سپری کردند، ادامه داد: برای رسیدن به این هدف، برنامه‌های مدیریت پیک بار با همت وزارت نیرو و شرکت توانیر و با مشارکت مردم به خوبی اجرایی شد تا مراکز مشترکین خانگی ما خاموشی نداشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اقدامات فرهنگی اجرا شده اظهار کرد: در ایام اربعین حسینی نیز نیروهای این شرکت برای خدمت‌سانی به زائران حسینی به مرز مهران و خسروی اعزام شدند.

وی ادامه داد: همچنین برای خدمت‌رسانی بهتر عملیات برق‌رسانی به موکب‌های مسیر پیاده‌روی زائران اربعین حسینی به خوبی انجام شد و روزانه ارسال یخ به مناطق مرزی در دستور کار قرار گرفت.

سهرابی‌بیدار با اشاره به اجرای طرح تبدیل وضعیت ایثارگران عنوان کرد: با استفاده از این فرصت قانونی ۱۶۹ نفر از همکاران تبدیل وضعیت شدند و در حال حاضر ۳۲۹ نفر از کارکنان و بازنشستگان شرکت از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، افزود: ایثارگران با اخلاص برای حمایت و حراست از مردم عزیز کشورمان از خودگذشتگی کردند که امیدوارم ما هم ادامه دهنده راه شهدا و از جان‌گذشتگی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس باشیم.

* ملت با یک حضور پر شور بساط دشمن را جمع کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز در ادامه اظهار کرد: ما پایان دفاع مقدس را جشن نمی‌گیریم، بلکه آغاز آن را جشن می‌گیریم و این موضوع یک پیام دارد که ما جنگ طلب نیستیم اما هر کس بخواهد به ارزش‌ها، هنجارها، ناموس، مکتب، اعتقادات، باورها، امامت، ولایت و آرمان‌های ما تعدی، تعرض و جسارتی کند به هیچ عنوان منفعلانه عمل نمی‌کنیم و پاسخ دندان شکنی به آن خواهیم داد.

حسن رضانیا افزود: آنچه که در روزهای اخیر به بهانه یک حادثه و فوت یک خانم اتفاق افتاد نشان داد، دشمن به دنبال بهانه است تا به همه داشته‌های ما، از جمله ناموس، مسجد، موکب، پرچم و ارزش‌های ما حمله کند.

وی با اشاره به اینکه همه دیدند که ملت با یک حضور پر شور بساط دشمن را جمع کرد، ادامه داد: اعلام می‌کنیم تا آخرین قطره خون و آخرین نفس، پای ارزش‌های خود می‌ایستیم و اگر نقصان و عقب ماندگی هم باشد به جای خود اعلام می‌کنیم.

وی عنوان کرد: تلاش‌ها و زحمات مدیران، کارشناسان و همه مجموعه تامین برق استان‌ همدان ستودنی است و این مجموعه زحمات جهادی فراوانی را می‌کشند.

رضانیا تصریح کرد: در حوزه مسائل، چالش‌ها و بحران آب، مدیریت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با یک حرکت جهادی و انقلابی که برگرفته از روحیه دفاع مقدس است، کار را پیش برده‌است.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از روحیه دفاع مقدس برخوردار است، روحیه‌ای که اعتقاد دارد ما کار «نشدنی» نداریم و «ما نمی‌توانیم» در وجود و ادبیات آن گنجانده نیست.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان تاکید کرد: حضور نیروهایی از خانواده ایثارگران در شرکت توزیع نیروی برق همدان بسیار ارزشمند است و از نیروهای جهادی و انقلابی توزیع نیروی برق قدردانی می‌کنیم و برای موفقیت آنها آرزوی توفیق داریم.

* مردم با حضور در صحنه در برابر استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند

مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این مراسم اظهار کرد: به نیابت از نیروهای مسلح از اقدامات ارزشمند شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در راستای خدمت‌رسانی به مردم قدردانی می‌کنیم.

سردار مهدی فرجی با بیان اینکه این شرکت در حوزه برطرف شدن مشکلات حوزه آبرسانی به همدان ‌نیز کارهای بسیار خوبی انجام داده است، تصریح کرد: با روی کار آمدن مدیریت انقلابی در این شرکت، کارهای بسیار بزرگ و غیر قابل تصوری در حوزه برق‌رسانی شکل گرفت که لبخند را بر لب مسئولان آورد.

وی با بیان اینکه برای آبرسانی به همدان، اقداماتی که در شرکت‌های آب منطقه‌ای و آبفا نیر انجام شد، بسیار بزرگ است، تاکید کرد: اَبَر پروژه آبرسانی به همدان کار بسیار بزرگی است که با مجموع اقدامات صنعت آب و برق استان و اتحاد دستگاه‌های اجرایی، مشکلات آبرسانی را کاهش می‌دهد.

مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: در حوزه حفاری چاه‌های اضطراری تامین آب همدان نیز شرکت توزیع نیروی برق استان به موقع برق مورد نیاز را تامین کرد.

وی با بیان اینکه در اتفاقات اخیر دشمن با تمام توان وارد شده است، گفت: دشمن از روش‌های مختلف به خصوص با استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای به دنبال تحریک مردم است.

سردار فرجی با بیان اینکه آرامش کنونی جامعه را مردم با راهپیمایی پر شکوه و حضور در صحنه نشان دادند، افزود: مردم جنگ و هشت سال دفاع مقدس را اداره کردند و امروز نیز پای کار هستند و با حضور در صحنه در برابر استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند.

در پایان این آیین از همکاران رزمنده، جانباز، فرزندان شهدا و آزادگان بازنشسته در شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *