امام جمعه همدان با بیان اینکه توهین به دین خدا و مقدسات قابل گذشت نیست، گفت: با اغتشاشگران و معترضان به اموال مردم برخورد جدی شود.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار داشت: در اغتشاشاتی که گاهی در کشورهای مختلف رخ می‌دهد برخورد پلیس با زنان بسیار ناشایست است اما در اینجا صحبتی از حقوق زنان و دفاع از آنان نمی‌شود و رسانه‌های غربی نیز در این زمینه مطلبی منعکس نمی‌کنند اما در چند شب گذشته برهی معاندان با انتشار تصاویری سعی در هرج و مرج کرده‌اند.

وی افزود: درگذشت یک هنوزم به دلیل ایست قلبی حادثه بسیار تلخی است که هر انسانی را آزار می دهد برای همین باید موضوع بررسی شود و در راستای عدالت هر کس که کوتاهی کرده و مقصر است، مشخص شود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه اجرای عدالت در جامعه به حجاب و بی حجاب بودن یک شهروند ارتباطی ندارد، عنوان کرد: هنوز هیچ منبعی در ارتباط با قصور افراد در این حادثه اعلام رسمی نکرده و چیزی مشخص نشده است.

وی بیان کرد: اگر افرادی هم قصور کرده باشند دلیل نمی‌شود که کل نظام و نیروی انتظامی را زیر سوال ببرند.

آیت‌الله شعبانی تضعیف نیروهای امنیتی را مصداق خیانت در کشور دانست و گفت: کدام عقل سلیم می‌پذیرد نیروهایی که باید اقتدار داشته باشند تا امنیت را برای جامعه و شهروندان ایجاد کنند تضعیف شوند؟ و جالب است خیلی از افراد که نظام را متهم کردند در مواردی که سند قطعی بر قتل وجود داشت سکوت کردند.

وی افزود: چرا در جایی که بانویی مورد ظلم آشوبگران قرار می‌گیرد سکوت می‌کنید؟

امام جمعه همدان با بیان اینکه توهین به دین خدا و مقدسات قابل گذشت نیست، تاکید کرد: توهین به مقدسات، مساجد و امامزاده‌ها و آتش زدن قرآن و مسجد را محکوم می‌کنیم و معتقدیم تسامح در برخورد با توهین‌کنندگان با مقدسات باعث شده شاهد این اتفاقات باشیم.

وی بیان کرد: این روزها شاهد هستیم که در فضای مجازی به دین و قرآن بی احترامی هایی می شود اما برخی مسئولان سکوت کرده اند اینکه در فضای مجازی به دین خدا توهین می‌شود و برخوردی نمی‌شود طبیعی است به این وضعیت برسیم.

شعبانی ادامه داد: یا مسئولان امر بی‌خبرند و یا بی‌تفاوتند که این مورد اخیر بدتر از مورد اول است، باید حدود الهی در این زمینه اجرا شود نه اینکه نادیده گرفته شود.

امام جمعه همدان با  بیان اینکه نسل مظلوم کشور در فضای مجازی رها شده و این فضا به دست دشمن سپرده شده‌ است، اظهار داشت: متأسفانه کسانی که در این کشور متولی فضای مجازی هستند بی‌توجهند و نباید چنین باشد در فضای اغتشاشات قربانی های اصلی نوجوانان هستند که طعمه شده اند.

اما جمعه همدان با اشاره به اینکه گاهی به جای سرزنش نوجوانان معترض باید به طرح‌ها و نظام فرهنگی خود بیاندیشیم، کفت: جشنواره‌ها را چه کسی برگزار می‌کند؟ فیلم‌ها و سریال‌ها دست کیست؟وقتی نظام فرهنگی ما مرجعیت را به دست سلبریتی‌های سست‌عنصر و بی‌منطق می‌سپارد با این وضعیت مواجه می شویم.
شعبانی تاکید کرد: دنبال تایید این اتفاقاتی که در خیابان رخ داده نیستم اما باید به نظام فرهنگی و ارزشی خود فکر کرده و از آن محافظت کنیم.

وی با بیان اینکه ساختارها و نظام هنجاری و ارزشی ما باید اصلاح شود، افزود: باید بین اکثریتی که صرفا معترض هستند و شبهه دارند و با اقلیتی که برنامه آشوب دارند و آموزش‌دیده هستند تفکیک قائل شد.

امام جمعه همدان از خانواده ها خواست تا مراقب تصمیمات احساسی نوجوانان و جوانان خود باشند و گفت: نوجوانان با تصمیمات احساسی آینده و سلامت خود را تباه نکنند.

وی خواستار برخورد قضائی با آشوبگران شد و ادامه داد:میلیاردها تومان به شهر همدان خسارت وارد شده است، افرادی که با برنامه آمدند و نوجوانان را فریب دادند باید پاسخگو باشند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه دشمن به دنبال تجزیه ایران بوده و هست، عنوان کرد: باید نسل جوان را آگاه کنیم که اگر دشمن وارد کشور شود هیچ امنیتی برای مردم باقی نخواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *