مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: بیش از ۴۰ درصد از وعده اشتغالزایی دولت سیزدهم در استان همدان محقق شده است.

یوسف شعبانی اظهار داشت: ایجاد حداقل ۲۳ هزار و ۵۸۹ فرصت شغلی تعهد استان در سال جاری است که تاکنون ۹ هزار و ۳۶۹ شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه بالاترین میزان اشتغال ایجاد شده از نظر شهرستانی مربوط به نهاوند با ۵۲ درصد تعهد اشتغال است، عنوان کرد: شهرستان فامنین با ۴۹ درصد و کبودرآهنگ با ۴۷ درصد از تعهدات پیش بینی شده ایجاد اشتغال در استان همدان برای سال جاری است.

یوسفی با اشاره به اینکه سهم استان همدان از محل تسهیلات توسعه اشتغال روستایی ۵۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، افزود: در حال حاضر ۴۹۰ میلیارد تومان برای سه هزار و ۹۲۸ طرح جذب و موجب ایجاد هفت هزار و ۷۷۷ فرصت شغلی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان همدان همچنین در خصوص مشاغل خانگی گفت: اشتغالزایی در بخش مشاغل خانگی نیز ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار امسال پیش‌بینی شده که سقف تسهیلات بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان است.

شعبانی افزود: تاکنون به ۳۹۳ طرح ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال خانگی پرداخت شده است که با پیش‌بینی‌های صورت گرفته این رقم تا پایان سال رشد قابل توجهی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *