معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو از اعزام ۲۵ تیم تخصصی وزارت نیرو برای رفع مشکل آب ‌همدان خبر داد و گفت: وزیر نیرو، به شخصه تجهیزات مورد نیاز این پروژه، از جمله تامین لوله، الکتروپمپ و ژنراتور را روزانه پیگیری می‌کند.

احمد حیدری شب گذشته در هجدهمین نشست اعضای شورای آب استان همدان اظهار داشت: شهر همدان ۲ منطقه جداگانه آبرسانی دارد که آب یکی از مناطق (ث معادل ۶۵ درصد)، از طریق آب‌های سطحی و منطقه دیگر که ۳۵ درصد است از طریق چاه‌های دشت همدان ـ بهار تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه آبرسانی به همدان از خط تالوار به عنوان یک خط دائمی به سرعت در حال اجرا‌ست، تاکید کرد: وزیر نیرو، به شخصه تجهیزات مورد نیاز این پروژه، از جمله تامین لوله، الکتروپمپ و ژنراتور را روزانه پیگیری می‌کند.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: خط جدید آبرسانی به طول ۳.۵ کیلومتر از روستای ده‌پیاز به سمت شبکه آبرسانی شهر همدان در حال اجرا‌ست تا ظرفیت انتقال آب چاه‌های کشاورزی این منطقه را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه به منظور احداث خطوط جدید، تجهیز، برق‌رسانی و اتصال چاه‌های کشاورزی به شبکه آبرسانی شهر همدان، ۲۵ گروه متخصص و فعال در وزارت نیرو به استان همدان اعزام شده است، تصریح کرد: در تلاشیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل آب همدان برطرف شود.

حیدری با بیان اینکه ۶ گروه دیگر نیز برای نشت‌یابی و اتصال خطوط آبرسانی به شهر همدان از سایر استان‌ها اعزام شده‌اند، گفت: چهار گروه نیز از استان تهران برای تکمیل و راه‌اندازی خط گذرگاه (بای پس) به صورت شبانه‌روز در حال فعالیت هستند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان نیز با اشاره به اینکه چاه‌های بیشتری برای تامین آب همدان وارد مدار می‌شود، اظهار داشت: در توافق با صاحبان چاه‌های کشاورزی یک ظرفیت سازی مناسبی ایجاد شده تا بخشی از مشکلات آب همدان برطرف شود.

وی با بیان اینکه اصلاحات شبکه آبرسانی همدان انجام شده و تا انتقال قطعی آب از خط تالوار، اقدامات اساسی در حال اجرا‌ست، عنوان کرد: عملیات لوله‌گذاری پروژه آبرسانی از خط تالوار به همدان پایان یافته ‌و اکنون شیرآلات، الکتروپمپ‌ها و سایر تجهیزات مورد نیاز در حال نصب است.

وی با اشاره به اینکه با دستور کتبی وزیر نیرو، کارکنان این وزارتخانه برای حل مشکل آب در همدان مستقر شده‌اند، افزود: با یک عزم ملی شرایط با ثباتی در استان فراهم و مشکلات آب به زودی برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه انتظار داریم با پیشرفت کار، وضعیت آبرسانی به شهر همدان بهبود و میزان قطعی‌ها کاهش یابد، بیان کرد: امیدواریم با تلاش مجموعه وزارت نیرو و مسئولان استان، خط گذرگاه (بای‌پس) تکمیل شود و ظرفیت بهره‌برداری از چاه‌های کشاورزی افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *