رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: به منظور تنظیم بازار و جلوگیری از گرانفروشی، عرضه مرغ منجمد در همدان آغاز شده است.

جواد عاشوری با بیان اینکه در هفته گذشته شاهد افزایش قیمت مرغ به بالاتر از حد مصوب بودیم، اظهار داشت: منظور کنترل بازار و کاهش قیمت اقدام به توزیع مرغ منجمد شد.با همکاری جهاد کشاورزی و اتاق اصناف، عرضه مرغ منجمد با نرخ کیلویی ۴۷ هزار تومان آغاز شد.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با بیان اینکه وجود دلالان و عوامل مختلف دیگر سبب گرانی مقطعی مرغ شده بود، گفت: حالا با تزریق مرغ منجمد به بازار، قیمت مرغ گرم به نرخ مصوب رسیده است.

عاشوری با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد و روزانه ۶۰ تن وارد بازار می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر با کمبود تقاضا مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهر توزیع می‌شود، اظهار داشت: ۳۰ تن حواله گرفتیم که مقداری از آن عرضه شده است.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با بیان اینکه قیمت هر کیلو مرغ در درب کشتارگاه ۵۷ هزار تومان است، گفت: این کالا با نرخ ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان در عمده فروشی و ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان در خرده فروشی عرضه می‌شود.

عاشوری از ایجاد ثبات در بازار تخم‌مرغ خبر داد و عنوان کرد: قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ در درب مرغداری ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان و در خرده فروشی‌ها ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۵۰ تن تخم‌مرغ در بازار عرضه می‌شود، اظهار داشت: تمام واحدهای صنفی موظف به فروش تخم‌مرغ به صورت کیلویی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *